Pradeda vaikų registraciją vakcinacijai nuo koronaviruso

Dalintis:

Sveikatos apsaugos ministerija šiandien išplatino pranešimą, skelbiantį, kad pradedama 5–11 metų vaikų registracija vakcinacijai nuo koronaviruso. Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro vadovas informavo, kad vaikai bus registruojami gruodžio 20 dienai.

Kaip skelbia Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), jau šiandien startavo 5–11 metų amžiaus vaikų registracija vakcinacijai. Anot ministerijos, šiai amžiaus grupei tinkamos vakcinos Lietuvą pasieks jau kitos savaitės pradžioje, o vakcinavimo pradžia planuojama 15–16 dienomis.

„Tėvai (įtėviai), globėjai arba rūpintojai registruoti vaikus vakcinacijai gali įprastu būdu – internetu www.koronastop.lt arba trumpuoju numeriu 1808. Vienas iš minėtų asmenų taip pat turės lydėti vaiką į vakcinacijos vietą ir atvykus pateikti savo ir vaiko asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus. Atvykimas yra traktuojamas kaip sutikimas skiepytis, todėl sutikimo pažymos pildyti nereikės“, – teigiama pranešime.

Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro vadovas Donatas Petrošius patikslino, kad jo vadovaujamoje gydymo įstaigoje vaikų vakcinavimo pradžia numatyta gruodžio 20 dieną.

– Yra užsakyta 100 dozių, 10 flakonų po 10 dozių. Jei bus poreikis, užsakysim daugiau. Ši vakcina turi mažesnį veikliosios medžiagos kiekį. Kol kas dar tėveliai nesiteiravo dėl vakcinos vaikams, tačiau buvo paklausimų iš oficialių globėjų. Kai tik vakciną gausim, pagal poreikį skirstysim ir kitoms gydymo įstaigoms, – kalbėjo D.Petrošius, pridurdamas, kad 12–15 m. paauglių vakcinavimas šiuo metu yra vangus.

SAM informuoja, kad 511 metų amžiaus vaikai bus skiepijami specialiai šiai amžiaus grupei skirta mažesnio tūrio „Comirnaty“ vakcina (gamintojas „BioNTech ir Pfizer“). Vaikui bus suleidžiama 0,2 ml tūrio vakcinos dozė. 12 metų ir vyresniems gyventojams skirtose „Comirnaty“ vakcinose vienos dozės tūris sudaro 0,3 ml.

Pranešama, kad įvertinusi klinikinių tyrimų duomenis, Europos vaistų agentūra rekomendavo skiepyti 511 metų vaikus „Comirnaty“ vakcina, nes ji veiksmingai apsaugo šios amžiaus grupės asmenis nuo COVID-19 ligos.

Tiek suaugusieji, tiek vaikai yra skiepijami į žasto raumenį, tarp pirmos ir antros vakcinos dozių daroma bent 21 dienos pertrauka.

Naujausi duomenys

Praėjusią parą registruoti 1643 nauji susirgimai koronavirusu. Šalyje sergamumo rodiklis yra 846 atvejai 100 tūkst. gyventojų. Tauragės rajone nustatytas 21 naujas ligos atvejis.

Statistikos departamento duomenys rodo, kad per trečiadienį Lietuvoje mirė 103 žmonės. Iš jų 17 dėl koronaviruso. Du žmonės, vyresni nei 80 metų buvo pilnai vakcinuoti. Vakar Tauragės rajone mirčių nuo koronaviruso pavyko išvengti, tačiau antradienį rajonas dėl šio viruso neteko net trijų gyventojų.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą