Pradedamas mokytojų testavimas dėl koronaviruso

Dalintis:

Praėjusios savaitės pabaigoje startavo prevencinis Tauragės rajono ugdymo įstaigų darbuotojų testavimas serologiniais antikūnų testais, kurie leis išsiaiškinti, kokia dalis švietimo darbuotojų jau yra persirgusi koronaviruso infekcija.

Tauragės rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas sakė kol kas neturintis duomenų, kiek pedagogų jau atlikti testai ir kokie jų rezultatai, tačiau, pirminiais duomenimis, testuosis apie 90 procentų Tauragės rajono ugdymo įstaigų darbuotojų.

– Prievartos nėra. Džiaugiamės, kad testavimai jau pradėti, ir laukiame skiepų, – patikino E.Šteimantas.

Anot Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo, penktadienio duomenimis, COVID-19 neserga nė vienas rajono mokytojas.

Pasak Martyno Mažvydo progimnazijos direktoriaus Remigijaus Masteikos, pagal Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendaciją testuotis raginami mokytojai, turintys tiesioginių nuolatinių ar epizodinių kontaktų su moksleiviais. Serologiniai antikūnų testai atliekami arba mokykloje, tai mokytojams esą patogiau, arba mokytojai gali nuvykti į mobilųjį tyrimų punktą.

Sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad praėjusią savaitę testavimas pradėtas nuo pedagogų, turinčių tiesioginį – nuolatinį ar laikiną – kontaktą su ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programų mokiniais, taip pat testuojami su specialiųjų poreikių vaikais dirbantys pedagogai.

Taip pat bus atliekami PGR tyrimai, kurių tikslas – nustatyti šiuo metu COVID-19 sergančius asmenis. Kiekvienas pedagogas, norintis atlikti serologinį antikūnų testą arba PGR tyrimą mobiliuosiuose punktuose, gali registruotis adresu www.1808.lt, savarankiškai užpildydamas elektroninę formą tyrimui dėl COVID-19.

Ministerija primena, kad testuotis serologiniais antikūnų testais ar atlikti PGR tyrimo nereikia tiems, kurie COVID-19 liga sirgo per pastarąsias 90 dienų ar turi teigiamą serologinio antikūnų tyrimo atsakymą, gautą per pastarąsias 60 dienų.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą