fbpx

Pradedamas seroepidemiologinis tyrimas: gyventojus kvies pasitikrinti greitaisiais testais

Dalintis:

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas ir Vilniaus universitetas liepos 10 d. pradėjo suaugusių Lietuvos gyventojų seroepidemiologinį tyrimą. Naudojant greituosius serologinius testus, šešiose tiriamose teritorijose, tarp jų ir Tauragės, siekiama nustatyti užsikrėtusiųjų bei persirgusiųjų koronavirusine infekcija skaičių, taip pat bus tiriama, kokia dalis šalies gyventojų persirgo SARS-CoV-2 infekcija to nežinodami arba su minimaliais klinikiniais simptomais.

Pasak sveikatos apsaugos viceministrės Kristinos Garuolienės, šis populiacijos tyrimas padės nustatyti tikrąjį susirgimų mastą šalyje ir sužinoti daugiau apie patį virusą. Manoma, kad gauti duomenys padės tiksliau prognozuoti infekcijos plitimą.

Iš viso numatyta ištirti per 6,5 tūkst. atsitiktinai atrinktų vyresnių nei 18 metų asmenų iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Tauragės, Ukmergės ir Zarasų rajonų. Atsižvelgdama į vietovių gyventojų sudėtį pagal lytį ir amžių, asmenis tyrimui atsitiktiniu būdu atrinks valstybės įmonė „Registrų centras“.

Tyrimui atrinkti gyventojai paštu gaus kvietimus ir išsamią informaciją. Jie bus pakviesti atvykti į nurodytą sveikatos priežiūros įstaigą, kurioje atsakys į klausimus apie COVID-19 simptomus, kontaktus su sergančiuoju, lėtines ligas.

Greitajam serologiniam testui iš gyventojų bus paimtas nedidelis kapiliarinio kraujo (iš rankos piršto) mėginys, per 10–15 min. paaiškėjus rezultatams, jie bus išsyk pranešti ir asmeniui, ir tyrimą atliekantiems mokslininkams.

Pirmieji kvietimai dalyvauti tyrime atrinktus asmenis turėtų pasiekti per artimiausias keletą savaičių, o apibendrinti rezultatai bus paskelbti baigus tyrimą.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Palikite komentarą