Protrūkis Lauksargiuose – mįslė mokslininkams ir medikams

Dalintis:

Lauksargių globos namų gyventojams atlikti serologiniai tyrimai parodė – susirgusiųjų organizme susiformavęs imunitetas koronavirusinei infekcijai. Versija, kad gyventojai nepaskiepyti ar buvo paskiepyti netinkamai – atmetama, bet protrūkio priežastis iki šiol mįslė mokslininkams ir epidemiologams.

Antikūnai susidarė

15 susirgusiųjų ir viena mirtis – tokia statistika Lauksargių globos namuose sukėlė ant kojų epidemiologus. Iki šiol neaišku, kaip užsikrėtė abiem skiepų dozėmis nuo COVID-19 paskiepyti globos namų gyventojai. Net pasklido spėlionės, ar senoliams tikrai buvo suleista vakcina, o ne fiziologinis skystis, tačiau tokias abejones išsklaidė atlikti serologiniai tyrimai. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento specialistai gavo tyrimų atsakymus – antikūnai nesusidarę tik dviem globos namų gyventojams, kurie nebuvo skiepyti nuo koronaviruso.

– Dabar darbą turime perduoti mokslininkams. Reikia įsigilinti, kada gyventojai buvo skiepyti, kada susirgo, kokius kontaktus turėjo. Tai jau specialistų žinioje, – antradienį gavus teigiamus antikūnų testus „Tauragės kurjeriui“ sakė NVSC atstovė Austina Vžesniauskaitė.

Paklausta, ar nustatytas antikūnų kiekis yra pakankamas apsisaugoti nuo koronaviruso, NVSC atstovė detalizuoti kiekvieno gyventojo tyrimo negalėjo ir pabrėžė, kad dabar svarbiausią darbą atliks mokslininkai.

Gandai skaudina

Lauksargių globos namų vadovė Jovita Černeckienė „Tauragės kurjeriui“ sakė iki serologinių tyrimų atsakymų girdėjusi visokių versijų ir interpretacijų. Į gandus, kad gyventojai gal net išvis nebuvo paskiepyti, globos namų vadovė stengėsi nereaguoti.

– Čia sąžinės reikalas tų, kurie taip kalba. Aš tiksliai žinau, kokį mes kelią nuėjome iki skiepų, kaip skiepų laukėme ir kokį kelią einame dabar. Visi laukia mokslininkų išvadų ir išaiškinimų. Gal jie padės atsakyti, kodėl taip nutiko, – sakė J.Černeckienė.

Įstaigos vadovė patvirtino, kad iš 50 įstaigos gyventojų paskiepyti 44. Priežastys, kodėl nesiskiepijo šeši Lauksargių globos namų gyventojai, neįvardijamos.

Laukia ataskaitos

Santaros klinikų Šeimos medicinos centro vadovas, profesorius Vytautas Kasiulevičius, sausio pabaigoje pasitraukęs iš COVID-19 ekspertų grupės, patariančios tiek prezidentui, tiek Vyriausybei, tikino laukiantis išsamesnės NVSC ataskaitos.

– Rasti antikūnai patvirtina, kad žmonės tikrai buvo paskiepyti. Pirmiausia apie šį atvejį turėjo būti informuota Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba ir vakcinos gamintojas. Tikiuosi, taip ir buvo padaryta, – „Tauragės kurjeriui“ sakė profesorius.

Vytauto Kasiulevičiaus teigimu, labai svarbu stebėti sergamumo eigą. Globos namų gyventojai priklauso rizikos grupei.

– Jei jie būtų susirgę be skiepo, matyt, situacija būtų dar blogesnė. Kai matysiu skaičius ir susidariusių antikūnų kiekį, bus galima detalesnė analizė ir tada bus daromos mokslinės išvados. Faktas, kad net ir gavę abi vakcinos dozes gyventojai gali užsikrėsti koronavirusine infekcija, bet jie paprastai serga lengva arba asimptome forma, – sakė pašnekovas ir nustebo išgirdęs apie paskiepytos Lauksargių globos namų gyventojos mirtį.

Profesorius neatmeta, kad Lauksargių globos namų gyventojai galėjo užsikrėsti nauja COVID-19, galbūt britiškąja, atmaina. Todėl akivaizdu, kad net ir pasiskiepijus saugotis reikia.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą