Rabilituotos vakcinos nebijo, bet rinktis norėtų

Dalintis:

Pirmadienį Tauragėje atnaujintas skiepijimas nuo koronaviruso „AstraZeneca“ vakcina. Europos vaistų komisija pripažino, kad vakcina saugi ir efektyvi. Prie vakcinavimo centro sutikti tauragiškiai sako jos nebijantys, nors norėtų turėti galimybę rinktis.

Pirmadienį tauragiškiai laikinai buvo skiepijami buvusio morgo salėje, bet didelių eilių nebuvo. Praėjusią savaitę sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pranešė, kad skiepams pakviesti prioritetinių grupių gyventojai galės rinktis vakciną iš tuo metu vakcinacijos centre esančių vakcinų. Jei norimos vakcinos tuo metu nebus, su gyventoju bus susisiekta kitu laiku, taip pat vakcinacijos centrai galės greičiau vykdyti vakcinavimo perėjimą iš vienos prioritetinės grupės į kitą ir tą darys savo nuožiūra.

– Iš trečio karto gal jau pavyks pasiskiepyti, – vakar sakė prie skiepų centro laukiantis tauragiškis Algirdas.

Pasak vyro, pirmasis skambutis dėl skiepo jį užklupo netikėtai. Pasiskiepyti jis buvo kviečiamas iškart ir galimybės atvykti neturėjo, antrojo skambučio sulaukė dirbdamas miške, atvykti į Tauragę tuo metu Algirdas taip pat neturėjo galimybės.

Tauragiškis Andrius dar ne senjoras, bet „AstraZeneca“ vakcina skiepytis jam pasiūlė šeimos gydytoja. Vyras serga padidėjusio kraujospūdžio liga.

– Dar dirbu užsienyje, tenka važinėti, keliauti, nedvejojau skiepytis ar ne. Jei būtų galimybė, gal rinkčiausi kitą vakciną, bet šiandien man niekas kitos nepasiūlė, – sakė Andrius.

Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

Dėl „AstraZeneca“ vakcinos nesuabejojo ir senjoras Povilas.

– Aš bet kuria būčiau sutikęs skiepytis. Gal tik „Sputniko“ nenorėčiau. Visomis kitomis pasitikiu, – „Tauragės kurjeriui“ sakė senjoras.

Vakar, siekiant įrodyti, kad vakcina saugi ir jos bijoti nereikia, „AstraZeneca“ paskiepyti šalies vadovai. Tauragės rajono savivaldybės mero Dovydo Kaminsko tiesiogiai paklausti, ar jis skiepytųsi diskusijų sukėlusia vakcina, nepavyko. Atsakymą jis perdavė per savo referentę.

– Meras sutiktų, – „Tauragės kurjeriui“ pranešė mero atstovė.

Vyriausias Tauragės rajono savivaldybės tarybos narys 70-metis Stasys Lapė „Tauragės kurjeriui“ sakė pirmojo skiepo sulaukęs praėjusią savaitę. Politikas vakcinuotas „Pfizer-BioNtech“ vakcina.

– Jokių smarkių šalutinių pojūčių nebuvo. Kitą dieną po skiepo toks kaip ir peršalimas pasirodė, bet po paros jaučiausi jau gerai, – sakė pašnekovas.

Gegužę 70-metį švęsiantis tarybos narys Pranas Petrošius kvietimo vakcinuotis dar nesulaukė.

– Aš sutikau vakcinuotis bet kurios firmos vakcina. Pasitikiu mokslininkais ir medikais. Nematau jokių bėdų, jei pakvies skiepytis „AstraZeneca“, – sakė politikas.

Praėjusią savaitę Tauragėje buvo nesunaudota beveik 500 „AstraZeneca“ vakcinos dozių.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą