fbpx

Ragina atidaryti daugiau karščiavimo klinikų

Dalintis:

Šiandien nuotoliniu būdu posėdžiavusiam Ekstremaliųjų situacijų operacijų centrui Tauragės ligoninės medikas Danas Masiulionis atskleidė, kad situacija sunkiai valdoma. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovė Gilma Masiulionienė neslepia – sergamumas su ankstesniais metais didėjo dešimtimis kartų.

Kas savaitę aptariant sergamumo koronavirusu situaciją pastebimas vis didėjantis sergamumas šia liga. Šįkart Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Tauragės departamento vadovė Gilma Masiulionienė atskleidė, kad lyginant šių metų rugsėjį su praėjusių metų rugsėjo mėnesiu, sergamumas padidėjo 20-čia kartų.

– Spalį lyginant su rugsėju, sergamumas išaugo 4 kartais. <…> Pernai rugsėjį buvo 22 atvejai, o šį – 400. Esame ant tokio laiptelio, kai sergamumas gali tik kilti, prasideda šaltasis sezonas, – nuo renginių ir susibūrimų susilaikyti ragino G.Masiulionienė.

Administracijos direktorės pavaduotojas Tomas Raulinavičius suabejojo, ar šiuo metu turimi sergančiųjų duomenys tikslūs – esą lengvesne koronaviruso forma sergantys žmonės greičiausiai net nesikreipia į medikus, gydosi namuose.

Švietimo ir sporto skyriui laikinai vadovaujantis Mindaugas Maraulis detalizavo, kad šiuo metu saviizoliacijoje yra 122 moksleiviai (su darželių auklėtiniais). Taip pat izoliuoti yra 17 pedagogų ir 4 techninio personalo atstovai.

Posėdyje kalbėjusi savivaldybės gydytoja Rūta Stasytienė neslėpė, kad ženkliai sumažėjo besivakcinuojančiųjų.

– Praėjusią savaitę paskiepyta 320 žmonių. Iš jų 158 vakcinuoti pirmąja vakcinos doze. Trečią dozę gavo 52 žmonės, – sakė R.Stasytienė.

Prakalbus apie aktyvesnį raginimą skiepytis, Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) vadovas Donatas Petrošius atvirai išsakė, ką medikai išgirsta iš gyventojų.

– Kai skambiname, žmonės sako, kad medikai nori pasipelnyti jų sveikatos sąskaita. Iš tikrųjų taip pacientas reaguoja į tai, kad gydytojas ar slaugytoja gaus premiją už paraginimą, – sakė D.Petrošius.

D.Petrošiaus teigimu, praėjusią savaitę Karščiavimo klinikoje lankėsi 44 pacientai, iš kurių 33-ims nustatytas užsikrėtimas koronavirusu. Po šių duomenų Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojas Danas Masiulionis neslėpė nusivylimo, mat ligoninės situacija esanti ypač įtempta – greitosios medicinos pagalbos automobiliai kartais net po kelias valandas stovi eilėje prie priimamojo, kol atvežtą pacientą perima budintys medikai. Jau du kovidiniai skyriai kone 100 proc. užpildyti – iš 50 lovų, užimtos 46 ir dar 5 pacientai guli Reanimacijos skyriuje.

– Reikia daugiau karščiavimo klinikų, priimkite pacientus gyvai, nesiųskite į ligoninę atlikti tyrimų, – galimas priemones valdant koronavirusą vardijo D.Masiulionis.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą