Rajone koronavirusu kasdien suserga bent vienas

Dalintis:

Praėjusią savaitę šalyje akivaizdžiai padaugėjus sergančiųjų koronavirusu skaičiui, Tauragėje susirgo 7 žmonės. Statistikos departamento duomenimis, šiuo metu rajone serga 10 tauragiškių.

Pagal sergamumo rodiklius rajonas dar yra geltonojoje zonoje. 40,5 proc tauragiškių vakcinuoti pagal pilną vakcinacijos programą, prasidėjo mobilusis skiepijimas kaimuose.

Praėjusią savaitę į redakciją paskambinusi tauragiškė pasiskundė, jog atvykus į vakcinavimo centre be registracijos, liko be skiepo.

– Savivaldybė socialiniuose tinkluose skelbė, kad norint pasiskiepyti, registruotis nereikia. Užtenka atvažiuoti į vakcinavimo centrą su dokumentu nurodytomis valandomis, bet kai atvykome, jis buvo tuščias. Net šviesos nedegė. Gal vakcinos pasibaigė?– sakė moteris. Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Donatas Petrošius patvirtino, kad vieną dieną, kai vakcinuoti kaimo žmonių išvyko visa medikų brigada, vakcinavimo centre buvo vakcinuojami tik iš anksto užsiregistravę norintieji, bet situacija išspręsta ir nutarta kiekvieną daro dieną iki 14 valandos skiepyti visus norinčiuosius.

– Praėjusią savaitę važiavome į kaimus ir ten skiepijimas vyko pakankamai sklandžiai. Pagramantyje paskiepijome 30 pacientų, kitur situacija buvo dar geresnė. Visi žmonės buvo vakcinuojami „Pfizer“ vakcina. Laukiame, kol Tauragę pasieks gyventojų ypač pageidaujama „Johnson“ vakcina. Tikimės, kad 1000 dozių gausime jau šią savaitę, – sakė D.Petrošius.

Poliklinikos direktorius užtikrino, jog karščiuojantys pacientai tris dienas per savaitę: pirmadienį, trečiadienį ir penktadienį laukiami ir karščiavimo klinikoje.

– Pirmadienio ryte klinikoje jau buvo trys pacientai. Darbą užtikriname net šiuo metu, kai medikai atostogauja, – informavo D.Petrošius.

Padaugėjus sergančiųjų skaičiui, jau galvojama ir kaip teks spręsti situaciją, jei prireiks hospitalizacijos. Tauragės ligoninės direktorius Liutauras Indriuška neatmeta galimybės vėl įkurti kovidinį skyrių.

– Jei prireiks, atidarysime ir vėl kovidinį skyrių. Pernai turėjome atidarę tris. Labai norėčiau, kad pandemija praeitų lengviau, o jei prireiktų lovų ligoniams, tai bent jau spalio mėnesį. Tada galėtume skyrių įkurti naujose patalpose, kurios skirtos geriatrijos pacientams. Reikalui esant čia yra ir vienutės, visur atvestas deguonis, atskiri įėjimai ir kritiniu atveju būtų labai lengva kontroliuoti viruso plitimą įstaigos viduje, – sakė L.Indriuška.

Ligoninės vadovas, atsakingas ir už Mobilaus punkto veiklą prašo tauragiškių neapsunkinti darbo medikams ir užsirašius testavimui, atvykti laiku į punktą. Paskaičiuota, jog praėjusią savaitę testui užsirašė, bet neatvyko daugiau nei 20 proc užsiregistravusiųjų.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą