Reanimacijoje COVID-19 ligonių neliko

Dalintis:

Per savaitę Tauragėje COVID-19 užsikrėtė 121 gyventojas, 2 rajono gyventojai mirė nuo šios infekcinės ligos. Specialistai tikisi, kad trečioji pandemijos banga Tauragėje suvaldyta.

Pagal gyventojų sergamumo rodiklius Tauragės rajono savivaldybė pakilo į 22-ąją vietą Lietuvos mastu. Geriausia situacija Neringos savivaldybėje, prasčiausia – Birštone ir Jonavoje.

Nuo rytojaus gyventojai gali pasinaudoti ir už valstybės lėšas atlikti antikūnų tyrimą. Pasak Sveikatos apsaugos ministerijos atstovo Julijano Gališanskio, kiekybiniai ar pusiau kiekybiniai serologiniai tyrimai nemokamai bus atliekami vieną kartą ne anksčiau kaip po 120 dienų po vakcinacijos pagal pilną vakcinacijos schemą. Per šiandien Tauragės asmens sveikatos priežiūros įstaigos turi pranešti Sveikatos apsaugos ministerijai apie atliekamus tyrimus. Jos taip pat turės užtikrinti, kad nemokamai antikūnų tyrimas būtų atliekamas vienintelį kartą. Jau rytoj Sveikatos apsaugos ministerijos internetiniame puslapyje bus skelbiamos visos klinikos, kuriose bus galima šį testą atlikti.

Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Donatas Petrošius patvirtino, kad poliklinika tyrimų neatliks.

– Mes neturime laboratorijos. Dar yra laiko apsispręsti ir tikėtina, kad poliklinikoje veikianti privati kraujo tyrimų laboratorija antikūnų tyrimus darys, – sakė D.Petrošius.

Paklaustas, kaip Tauragėje vyksta skiepijimo procesas, poliklinikos vadovas informavo, kad žymaus besiskiepijančiųjų skaičiaus padidėjimo nėra.

– Darbas vyksta. Mažėjant sergamumui, mažėja ir Karščiavimo klinikos užimtumas. Savaitgalį joje apsilankė 6 pacientai, trims jų jau anksčiau buvo nustatytas COVID-19, – informavo medikas.

Tauragės ligoninėje situacija taip pat stabilizavosi.

– Šiandien turime 27 pacientus COVID-19 skyriuose, reanimacijoje gydomų žmonių nėra. Savaitgalį naujų koronavirusu užsikrėtusių ligonių nepaguldėme, – pirmadienį sakė ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Danas Masiulionis.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą