fbpx

Rytoj į Tauragę parkeliaus trečia koronaviruso vakcinos siunta

Dalintis:

Šįryt Lietuvą pasiekė trečioji kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcinos nuo koronaviruso siunta. Dalis vakcinos skirta Tauragės medikams ir bus parvežta rytoj.

Pirmosiomis vakcinos nuo koronaviruso dozėmis suskubta skiepyti priešakinėse koronaviruso linijose dirbančius medikus, kuriems užsikrėsti buvo didžiausia tikimybė. Tauragės ligoninės vadovas Liutauras Indriuška patikslino, kad pirmąją vakcinos dozę jau gavo 110 medikų.

– Iš šios siuntos mūsų ligoninei skirta apie 220 dozių, bet tiek per vieną dieną darbuotojų nesurinksime. Todėl planuojame parsivežti apie pusę skirtų vakcinų, – kalbėjo ligoninės vadovas.

Pasiteiravus, ar anksčiau skiepyti Tauragės medikai nepajuto šalutinių požymių, L.Indriuška patikino negirdėjęs apie tokius atvejus.

Kada galima tikėtis skiepų ir paprastiems gyventojams, ligoninės direktorius patikino neturįs informacijos.

Sveikatos apsaugos ministro įsakyme nurodoma, kad pirmąjį šių metų ketvirtį numatoma skiepyti medikus ir kovoje su COVID-19 dalyvaujančius savanorius. Galiausiai – didžiausios rizikos pacientus, mobiliųjų punktų ir karščiavimo klinikų, slaugos, palaikomojo gydymo ir socialinės globos įstaigų darbuotojus ir gyventojus.

Į pirmąsias paskiepytųjų gretas stos ir koronaviruso tyrimus atliekančių laboratorijų darbuotojai, epidemiologinius tyrimus atliekantys bei į židinius vykstantys specialistai, kiti sveikatos priežiūros įstaigų bei vaistinių darbuotojai.

Informuojama, kad šias asmenų grupes paskiepijus, vėliau bus skiepijami ir gyventojai iš anksto numatyta prioritetine tvarka, pradedant nuo vyriausiųjų.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Palikite komentarą