Savaitgalį – besitestuojančiųjų antplūdis

Dalintis:

Nevakcinuoti ir COVID-19 sukelta liga nepersirgę žmonės registruojasi testavimui ir bent vienai diena viliasi gyventi įprastą gyvenimą. Mobiliajame punkte savaitgaliui jau nebėra vietų.

Persirgę koronavirusu ar nuo šio infekcinio susirgimo vakcinuoti žmonės gali bet kuriuo metu parsisiųsti QR kodo formato galimybių pasą į savo mobilųjį įrenginį.

Antradienį nuotoliniu būdu vykusiame Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro (ESOC) posėdyje Tauragės rajono savivaldybės gydytoja Rūta Stasytienė patikslino, kad jau galima registruotis testui ir Tauragės mobiliame punkte, testo rezultatas galioja 24 valandas. Pirmiausia, mobilus punktas privalo užtikrinti galimybę atlikti PGR testus ir profilaktinius periodinius tyrimus dirbantiems žmonėms.

Nors viešojoje erdvėje, socialiniuose tinkluose būta daug diskusijų, kad galimybių pasas diskriminuos likusią visuomenės dalį, Tauragės ligoninės vadovas Liutauras Indriuška atskleidė, kad jau dabar matyti, jog žmonės pasiilgo smagių savaitgalių – galimybių paso tauragiškiai nori tik laisvadieniams.

– Šiandien tik vienas žmogus registravosi galimybių paso testui. Rytoj irgi nedaug. Mažai užsiregistravusių ir ketvirtadieniui. Penktadienį vietų nebėra. Iš tokios tendencijos matyti, kad žmonės testuotis nori savaitgaliams, – posėdžio dalyviams antradienį tvirtino L.Indriuška.

„Tauragės kurjeriui“ ligoninės vadovas patikslino, kad darbo dienomis pagal galimybes stengiamasi galimybių paso testavimui skirti 10 vietų mobilaus punkto komandos grafike. Šeštadieniui – 15 vietų.

ESOC posėdžio metu susidomėta ir tuo, kad norintiems gauti galimybių pasą atliekamas tas pats greitųjų antigenų testas, kaip ir tiems, kurie turi periodiškai testuotis. Įdomu tai, kad galimybių pasui atlikto testo atsakymas galioja tik 24 valandas, o periodiškai besitikrinantiems tai daryti reikia tik kas savaitę. L.Indriuškos teigimu, tokie esą Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymai.

– Tai labai apkrauna mobilaus punkto darbą. Yra vasara, darbuotojai išvargę, nori atostogų. Jų nebemotyvuoja piniginiai paskatinimai. Dirbame su tais pačiais darbuotojais, jų daugiau nėra, o atsipalaiduoti taip pat nėra kada, – problemomis pasidalijo ligoninės vadovas.

Talonai galimybių paso testavimui yra paskiriami maždaug prieš dvi savaites. Tad jau šią savaitę gali tekti susirūpinti kito savaitgalio planais, jei galimybių pasą ketinate įgyti testuodamiesi.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą