Senjorai ir toliau plūsta prie pamėgto šaltinio

Dalintis:

Karantinas nė kiek nesumažino šaltinėlio, tekančio miške už Papušynės kapinių, populiarumo. Vienu metu netoli jo stovi keletas automobilių, žmonės paskubomis pilasi vandenį į atsivežtą tarą. Tik jie nedėvi kaukių, o pirštinių – juo labiau. Dezinfekcijos šioje vietoje niekas nevykdė ir lankytis neuždraudė.

Miško kelią, kuriuo važiuojama prie šaltinio, dažnai lygina greideris – nuo intensyvaus mašinų srauto vis atsiranda duobių. Prie pat šaltinio privažiuoti negalima, nes taką susiaurino iškastas griovys. Neseniai praūžusi audra ant griovio užvertė didelę žaliaskarę – žmonės peržengia ją, kažkas ties praėjimu nugenėjo šakas. Šalia riogso ir daugiau nuvirtusių medžių. Bet šaltinio vandens mėgėjų tai nesustabdo – jie perlipa, pasilenkdami išlaviruoja tarp medžių kamienų, mina naują taką.

Vienu metu netoli šaltinėlio dažnai stovi kelios mašinos, prasilenkia išvažiuojantys su vandeniu ir jo atvykstantys. Vyresni ir jaunesni gyventojai skuba – karantino metu neliko ramaus judesio. Vaikinas, prisileidęs pusės litro buteliuką, nubėgo tarstelėjęs, kad tiek užteks. Senjorų pora, sunkiai nešdama ne vieną dešimtį litrų vandens, žingsniavo krypuodama ir nerimastingai dairydamasi. Dažniausiai žmonės nešasi didelį kiekį vandens. Nuolatos čia apsilankantys vienas kitą pažįsta – pasisveikina, trumpai šnekteli.

Pakalbinti vyresnio amžiaus, rizikos grupei priklausantys žmonės teigė, kad šaltinio vanduo sveikesnis nei iš čiaupo, jį labai pamėgę, todėl važiuoja jo parsivežti net karantino metu. Tik jie nedėvi nei kaukių, nei pirštinių, tvirtino, kad ilgai neužtruko ir nieko jiems nenutiks. Prie šaltinio leidžiamasi laiptais ir remiamasi į turėklus, liečiamasi prie tų pačių paviršių. Čia dezinfekcijos niekas nevykdė, niekas ir neuždraudė lankytis.

Bendrovės „Dunokai“ direktorė Gintarė Rakauskienė sakė, kad jie teikia įvairias paslaugas pagal užsakymus. Tokiu principu vykdė miesto viešųjų erdvių, daugiabučių laiptinių dezinfekciją. Dėl šaltinio aplinkos dezinfekcijos niekas į juos nesikreipė.

– Čia seniūnijos prerogatyva, jei jie mato, kad ten žmonių susibūrimas didesnis ir reikalinga dezinfekcija, tikriausiai užsisakytų, – kalbėjo vadovė. – Mes savavališkų veiksmų neatliekame. Žinoma, galime pasiūlyti tam tikras vietas dezinfekuoti ir parodyti iniciatyvą, bet šis klausimas – seniūnams.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą