fbpx

Septyni iš trijų šimtų persirgo ir nepajautė

Dalintis:

Tauragei patekus į didelės rizikos savivaldybių sąrašą Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamentas įstaigų prašo didinti socialinių, prekybos darbuotojų patikrinimų apimtis, taip pat tikrinti darželių darbuotojus. Tauragės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovas pasiūlė atsisakyti mugių.

Užvakar į nuotolinį posėdį sukviesta Tauragės ekstremaliųjų situacijų valdymo komisija. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento vadovė Gilma Masiulionienė informavo, kad per pastarąsias dvi savaites koronavirusu Tauragės rajone susirgo 6 žmonės. Šiuo metu saviizoliacijoje yra 7 sergantys žmonės. 60 asmenų, esančių saviizoliacijoje, stebimi, 13 jų turėjo artimą sąlytį su sergančiaisiais. Kaip posėdžio metu pranešė policijos komisariatas, tikrinimo metu 3 asmenų nerasta jų nurodytoje saviizoliacijos vietoje, aiškinamasi, kur jie yra.

Anot G.Masiulionienės, vykdant Ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimo nuostatas, savivaldybei patekus į didelės rizikos savivaldybių sąrašą, turi būti padidintos profilaktinių tikrinimų apimtys. Dėl koronaviruso turi būti tiriami asmens sveikatos priežiūros, socialinės globos įstaigų, taip pat prekybos vietų, ikimokyklinio/priešmokyklinio ugdymo įstaigų, paslaugų sferų darbuotojai.

Tauragės ligoninės direktorius Liutauras Indriuška pranešė, kad 323 Tauragės rajono gyventojai, gavę kvietimus, atvyko pasitikrinti ar yra persirgę koronavirusu. Jokių viruso simptomų jie nejautė. Septyniems testas parodė, kad rasta antikūnių. Iš viso Tauragės rajone išsiųsta apie 2000 kvietimų išsitirti. Šio tyrimo tikslas – nustatyti, kokia gyventojų dalis galėjo persirgti koronavirusu to nežinodama. Tyrimų rezultatus gauna pacientas, kuriam tyrimas atliekamas, ir per specialią programą Lietuvos sveikatos mokslų universitetas. Tauragės ligoninė dėl koronaviruso šią savaitę planuoja patikrinti iki 80 darbuotojų. Anot L.Indriuškos, svarstomas klausimas dėl ligonių lankymo ir mobiliojo punkto vietos atšalus orams.

Savivaldybės Finansų skyriaus vedėjas Ignas Kymantas patikino, kad apsaugos priemonių – veido kaukių, pirštinių – šiuo metu savivaldybė turi daugiau nei yra poreikis, tačiau švietimo įstaigos prašo didelių kiekių, mat mokytojams per dieną prireiks po kelias kaukes kiekvienam.

Policijos komisariatas ir maisto veterinarijos tarnybos atstovai informavo, kad tikrindami viešojo maitinimo įstaigas ne visose rado dezinfekcinių priemonių arba jos buvo padėtos netinkamose vietose. Kai kuriose maitinimo įstaigose darbuotojams nebuvo matuojama temperatūra, nors tai privaloma.

Kalbėta ir apie renginius, taip pat Rugsėjo pirmosios šventę. Kol kas akcentuojami saugumo reikalavimai, o Tauragės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovas Tomas Raulinavičius pasiūlė nuo rugsėjo vidurio nebeorganizuoti nebūtinų renginių ir mugių Pilies aikštėje.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą