fbpx

Sergamumas COVID-19 Tauragėje sumažėjo beveik 4 kartus

Dalintis:

Jei paskutinę praėjusių metų savaitę sergamumo COVID-19 dienos vidurkis Tauragės rajone siekė 30 atvejų, tai pastarąją savaitę fiksuoti tik 8 nauji ligos atvejai per dieną. Tauragės rajono savivaldybė pagal sergamumą koronavirusu šiuo metu rikiuojasi 50-oje vietoje iš 60 savivaldybių, – pranešta šiandien sušauktame savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdyje. Tačiau liūdnos naujienos iš ligoninės: vadinamuosiuose kovidiniuose skyriuose šiuo metu gydomi 42 pacientai, trys jų – reanimacinėse palatose.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento vadovė Gilma Masiulionienė informavo, kad šiandienos duomenimis Tauragės rajone COVID-19 serga 368 asmenys, 1638 žmonės laikomi pasveikusiais. Tebevyrauja šeiminiai židiniai. Dabartinis sergamumas Tauragės savivaldybėje panašus į tą, koks buvo 2020-ųjų spalio pabaigoje.

Rajono Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovas Tomas Raulinavičius atkreipė dėmesį į viešoje erdvėje publikuojamas maudynes vandens telkinių eketėse, kai akivaizdžiai matyti, kad būrin susirenka ne vienos šeimos nariai, taip pat atkreipė dėmesį į žiemos pramogų nuotraukas gamtoje. G.Masiulionienė priminė, kad išeiti į gryną orą nėra nieko blogo, tačiau reikia laikytis karantino reikalavimų.

Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Ligita Rimkuvienė pasidžiaugė, kad rajono socialinių paslaugų įmonėse sergamumas koronavirusu nebefiksuojamas. Šiuo metu vyksta skiepijimas. Lauksargių globos namuose paskiepyti 43 gyventojai ir 28 darbuotojai. Šiandien skiepijimas vyksta Adakavo socialinių paslaugų namų Tauragės padalinyje. Jau paskiepyta 60 žmonių. Rytoj vakcinavimas numatytas Adakavo socialinių paslaugų namuose.

Pasak Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) vadovo Donato Petrošiaus, praėjusią savaitę dėl COVID-19 ligos nosiaryklės tepinėliai paimti 11 įstaigos darbuotojų, visi atsakymai buvo neigiami. Šiuo metu koronavirusu serga vienas Tauragės PSPC darbuotojas. Anot D.Petrošiaus, gerokai sumažėjo ir pacientų, besikreipiančių į Karščiavimo kliniką.

Tauragės ligoninės direktorius Liutauras Indriuška Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro narius informavo, kad sumažėjo pacientų ir mobiliajame punkte. Šiame tyrimų punkte nuo sausio 11 iki 17 dienos apsilankė 103 pacientai. Apie 30 procentų užsiregistravusiųjų neatvyko. Punktas kol kas dirba 5 dienas per savaitę – darbo dienomis po dvi valandas, tačiau ligoninės vadovas prašo apsvarstyti kitokį darbo laiką, esą būtų geriau organizuoti darbą kelias dienas po 4 valandas.

Per savaitę dėl koronaviruso patikrinta 17 ligoninės darbuotojų, trijų atsakymai buvo teigiami. Šiuo metu koronavirusu serga 9 ligoninės darbuotojai. Tačiau dar 19 darbuotojų turi nedarbingumą dėl kitų ligų. Iš viso šiuo metu dirbti negali 30 ligoninės darbuotojų.

Iš 12 dėl koronaviruso partikrintų ligoninės pacientų, kurie į gydymo įstaigą atvyko dėl kitų sveikatos problemų, daugiau nei pusei nustatytas teigiamas koronaviruso testo atsakymas.

Nors sergamumas COVID-19 rajone mažėja, ligoninės kovidiniuose skyriuose ligonių nemažėja. Anot L.Indriuškos, nuolat gydoma nuo 30 iki 35 pacientų, o šiuo metu 42. Iš jų 3 pacientai gydomi reanimacinėse palatose.

Posėdyje dalyvavusi Tauragės policijos komisariato atstovė Margarita Kudijavona informavo, kad sausio 11–17 dienomis pareigūnai mobiliuosiuose postuose patikrino 3473 transporto priemones, 37 mašinų neįleido į rajoną, 7 neišleido. Postuose nustatyti 5 pažeidimai: 3 vairuotojų automobiliai buvo neapdrausti privalomuoju civiliniu draudimu, vienas vairuotojas neturėjo teisės vairuoti, o vienam surašytas protokolas dėl karantino reikalavimų pažeidimų. Pareigūnai taip pat patikrino 26 asmenis, kurie turėjo būti saviizoliacijoje – nustatyti 2 pažeidimai.

Prekybos centruose ir kitose viešose vietose atlikti 47 patikrinimai, pažeidimų neužfiksuota.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Palikite komentarą