fbpx

Sergančių daugėja, tyrimo punktų darbas trumpinamas

Dalintis:

Dar vakar Lietuvoje susirgusiųjų koronavirusu buvo 696. Tačiau šįryt paaiškėjo naujausi laboratorijų duomenys. Susirgusiųjų gretos pagausėjo 75 asmenimis.

Iš viso šiuo metu infekuotųjų yra 771. Nuo pavojingo koronaviruso (COVID-19) mirė jau 9 žmonės. Pasveikusiųjų nustatyti kol kas tik 7.

Skelbiama, jog per penktadienį paimti 2944 ėminiai dėl infekcijos, o iš viso ištirta daugiau nei 20 tūskt. ėminių.

Koronaviruso stabdymui imamasi griežtesnių priemonių. Šiąnakt įsigaliojo nurodymas, draudžiantis gabenti keleivius lėktuvais ir keltais. Paliktas tik vienas kelto reisas Kylis–Klaipėda–Kylis bei keli su Vyriausybės sutikimu rengiami skrydžiai. Keltais į tėvynę grįžti lietuviai galės, jei bilietus įsigijo iki balandžio 1-osios.

Vis dėl to ne viskas vyksta taip sklandžiai kaip tikėtasi. „Tauragės kurjeris“ gavo ne vieno tauragiškio klausimą dėl tyrimo atlikimų laiko. Vienas tauragiškis pasakojo infekcijos simptomus pajutęs pirmadienį ir iškart paskambinęs karštąja linija. Konsultantas nusiuntė į mobilųjį tyrimo punktą dar tą pačią dieną, tačiau penktadienį tauragiškis atsakymo vis dar nežinojo.

Sveikatos apsaugos ministerija skelbia, jog buvo apsispręsta trumpinti mobiliųjų tyrimo punktų darbo laiką todėl, kad laboratorijos nespėja tirti visų paimtų ėminių. Nutarta, kad didžiuosiuose miestuose veiks tik po vieną tyrimų punktą. Pilnu pajėgumu veiks tik pasieniuose esantys punktai.

Teigiama, kad ėminių pastaruoju metu buvo paimama gerokai daugiau, nei laboratorijos pajėgia ištirti. Todėl penktadienį ministras Aurelijus Veryga pranešė, kad mobiliųjų tyrimo punktų darbas bus ribojamas dėl susikaupusių neištirtų mėginių. Pranešime spaudai teigiama, kad laboratorijų apimtys padidintos iki 2,8 tūkst. tyrimų per parą, tačiau neištirtų ėminių skaičius išaugo iki 3,2 tūkst. Problema yra ir ribotas ėminių galiojimo laikas.

Kol kas gyventojai, nerimaujantys dėl savo savijautos, raginami kreiptis į šeimos gydytoją. Be to, nuo pirmadienio Tauragėje, pirminės sveikatos priežiūros pastate ims veikti karščiavimo klinika. O mobiliųjų tyrimo punktų darbą tęsti taip, kaip numatyta, bus bandoma nuo antradienio.

Taip pat paskelbta informacija, kad nuo penktadienio į ryto į gatves išvažiavo 10 karo policijos ekipažų, padėsiančių palaikyti tvarką. Kol kas tokių apsaugos priemonių imtasi tik penkiuose didžiuosiuose miestuose.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Palikite komentarą