Šią savaitę – trečias vakcinavimo „raundas“: skiepijami ir Tauragės medikai

Dalintis:

Šią savaitę Ministro Pirmininko potvarkiu sudaryta Ekspertų taryba prie Vyriausybės pateikė rekomendacijas, kokia tvarka siūlo skiepyti Lietuvos gyventojus. Atsižvelgiant į šias rekomendacijas, parengtas sveikatos apsaugos ministro įsakymas, kuriame numatyta gyventojų skiepijimo tvarka. Trečiadienį ji pateikta savivaldybėms, o Tauragės medikai pastarąją savaitę įžvelgia pandemijos stabilizavimąsi ir viliasi dar didesnio pagerėjimo.  

Visuomenė – tik antrąjį pusmetį

Remiantis ekspertų pasiūlymais numatyta pirmąjį 2021 m. ketvirtį skiepyti medikus ir savanorius, dalyvaujančius COVID-19 ligos gydyme, didžiausios rizikos pacientus, mobiliųjų punktų ir karščiavimo klinikų, slaugos, palaikomojo gydymo ir socialinės globos įstaigų darbuotojus bei gyventojus.

Vakcinos gamintojas „Pfizer“ informavo, kad iki kovo 29 d. savaitiniu periodu kiekvieną pirmadienį Lietuvą pasieks vakcinų siunta, kurios dydis bus toks pat, kaip trečiosios siuntos arba kiek didesnis, bet ne mažesnis nei 20 tūkst. dozių.

Pirmąjį šių metų ketvirtį taip pat planuojama skiepyti laboratorijų, atliekančių COVID-19 tyrimus, darbuotojus, specialistus, atliekančius protrūkių epidemiologinę diagnostiką ir vykstančius į COVID-19 židinius, kitus asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojus, neturinčius tiesioginio sąlyčio su COVID-19 liga sergančiais pacientais, vaistinių darbuotojus.

Paskiepijus išvardytas asmenų grupes, asmenys bus skiepijami tokia tvarka: 80 m. ir vyresni, 75–79 m., 70–74 m., 65–69 m. amžiaus asmenys.

Antrąjį–trečiąjį šių metų ketvirtį bus pradėti skiepyti ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ir specialiųjų poreikių asmens ugdymo specialistai, asmenys, turintys kitus rizikos veiksnius, visuomenei svarbias funkcijas atliekantys darbuotojai, kiti asmenys.

Sveikatos apsaugos ministerija atkreipia dėmesį, kad ekspertai rekomenduoja neskiepyti išvardytų grupių asmenų, jei jiems nuo COVID-19 ligos diagnozavimo nėra praėję trys mėnesiai arba prieš skiepijimą jiems atlikto serologinio tyrimo metu nustatoma koronaviruso antikūnų.

Sausio 5 d. vakcinos iš Lietuvą pasiekusios trečiosios siuntos pristatytos penkioms pagrindinėms šalies ligoninėms Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje.

Skiepys greitosios darbuotojus

Kaip antradienį sušauktame Tauragės savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų centro posėdyje kalbėjo Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC), kuriam pavaldus greitosios medicinos pagalbos padalinys, vadovas Donatas Petrošius, planuojama, kad artimiausiu metu bus pradėti skiepyti ir greitosios pagalbos medikai. Jų vakcinaciją atliks Tauragės ligoninė.

– Pirmiausia bus skiepijami COVID-19 nepersirgę greitosios medicinos pagalbos darbuotojai. Laikoma, kad persirgusiems žmonėms imunitetas susidaro mažiausiai trims mėnesiams, – informavo D.Petrošius.

Tačiau PSPC vadovas teigia pastebėjęs tyrimų kurioziškumo atvejų – pasitaiko, kad pacientui patvirtinamas teigiamas koronaviruso testas, o jį pakartojus po kelių dienų, jei pacientas patenka į gydymo įstaigą, jis būna neigiamas, nors būdingus koronaviruso infekcijai simptomus ir jaučia ar net diagnozuojamas plaučių uždegimas. Kodėl taip atsitinka, D.Petrošius neturi atsakymo – esą tyrimų neatitikimus gali lemti ir darbuotojų klaidos.

Pastebi stabilizavimąsi

Kaip trečiadienį „Tauragės kurjerį“ informavo Tauragės ligoninės direktorius Liutauras Indriuška, iš trečiosios vakcinų siuntos dalis dozių vėl pasieks Tauragės ligoninę. Kiek konkrečiai ir kiek darbuotojų bus paskiepyta šįkart, įstaigos vadovas prieš keletą dienų dar negalėjo atsakyti.

– Priklauso nuo to, kiek darbuotojų pageidaus, nes nuomonės keičiasi, kiek tuo metu nesirgs, kiek bus jau persirgę, šie duomenys keičiasi kiekvieną dieną, – sakė L.Indriuška ir patikslino, jog viliasi, kad šią savaitę bus paskiepyta daugiau ligoninės darbuotojų nei pirmąsias dvi skiepijimo dienas (iškart po Kalėdų buvo paskiepyta 110).

Ligoninėje dirba 450 darbuotojų, tačiau kai kurie medikai dirba ir kitose medicinos įstaigose, todėl jie gali būti skiepijami ne Tauragėje.

L.Indriuška viliasi, kad sergamumas COVID-19 pastarosiomis dienomis stabilizuojasi. Šią savaitę Tauragės ligoninėje gydoma apie 30 koronavirusu sergančių pacientų, 3 jų – Anesteziologijos-reanimacijos skyriuje. Prieš keletą savaičių ligoninėje buvo gydomi 50 pacientų, sirgusių koronavirusine infekcija.

Sumažėjo ir ligoninės darbuotojų sergamumas – koronavirusu šiuo metu serga 15 darbuotojų.

Dalintis:

About Author

Ramunė Ramanauskienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą