Situacija stabilizavosi, bet džiaugtis dar anksti

Dalintis:

Medikai ir epidemiologai teigiamai vertina prailgintas mokinių rudens atostogas. Sumažėjus kontaktų, mažėja ir sergamumas koronavirusu. Praėjusią savaitę Tauragėje susirgo 152 žmonės, bet užfiksuotos net 5 mirtys.

Šiuo metu mažiausias sergamumas koronavirusu yra kaimyninėje Pagėgių savivaldybėje, didžiausias – Birštono ir Kazlų Rūdos rajonuose. Kaimyniniuose Jurbarke ir Šilalėje sergančiųjų nežymiai daugiau nei Tauragėje. Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Danas Masiulionis vakar ryte informavo, kad situacija ligoninėje stabilizavosi.

– Statistiškai per dieną į kovidinius skyrius paguldome po 3 naujus pacientus. Situacija kol kas stabili, bet džiaugtis, kad įveikėme kilusią bangą, dar anksti. Reikia palaukti dar šią savaitę ir tada jau matysime tikruosius skaičius. Bus praėjusios dvi savaitės po mokinių atostogų pabaigos, matysime, ar nedaugėja susirgimų mokyklose ir apskritai rajone, – kalbėjo gydytojas.

Anot pašnekovo, ligoninėje daugiausia gydomi nesiskiepiję vyresni nei 60 metų amžiaus pacientai.

– Šiandien ligoninėje guli 40 COVID-19 sergančių tauragiškių, du ligoniai reanimacijoje. Pastebime, kad vyresni vis dar nesivakcinuoja, – informavo D.Masiulionis.

Statistikos departamentas skelbia, kad Lietuvoje trečiąja sustiprinančiąja vakcinos doze jau pasiskiepijo 5,3 procento gyventojų, Tauragėje šie skaičiai kiek atsilieka. Pirmadienio duomenimis, rajone pakartotinai vakcinavosi tik 4,1 procento gyventojų. Daugiausia – 75–79 metų amžiaus grupei priklausančių asmenų.

Pagal pilną skiepų programą Tauragėje jau pasiskiepijo 53,9 procento čia registruotų žmonių. Lietuvoje šis skaičius taip pat didesnis – 57,3 procento. Mažiausiai Tauragėje skiepijama vaikų nuo 12 iki 15 metų. Kol kas paskiepyta tik 13,7 procento vaikų, kai visos Lietuvos mastu šis skaičius siekia 28,2 procento.

Pasak Tauragės ligoninės atstovo, kovidiniame skyriuje gydomi tik suaugusieji – koronavirusu užsikrėtę ir komplikacijų patiriantys vaikai ir paaugliai vežami į Klaipėdą.

– Per tris mėnesius į kitas ligonines išvežėme 50 vaikų, dalis jų buvo gydomi dėl koronaviruso, – sakė D.Masiulionis.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras pirmadienį rajone fiksavo 11 aktyvių ligos židinių. Dauguma jų – gamybos įmonėse. Užfiksuotas protrūkis Priešgaisrinėje tarnyboje, joje serga 4 žmonės, atliekų tvarkymo įmonėje susirgo taip pat 4 darbuotojai, keturi susirgimai fiksuojami ir vienoje Tauragės sveikatos priežiūros įstaigoje, vandens ir nuotekų tvarkymo bendrovėje fiksuoti 7 susirgimai. Kol kas protrūkių žemėlapyje minima tik viena ugdymo įstaiga.

„Versmės“ gimnazijos direktorė Dalia Pukelienė sakė, kad jos vadovaujamoje įstaigoje protrūkių išvengti pavyksta.

– Visi moksleiviai sveiki, devyni gimnazistai dėl sąlyčio su sergančiaisiais šeimos nariais yra saviizoliacijoje. Praėjusią savaitę sirgo dvi mokytojos, bet jos jau pasveiko. Viena specialistė į darbą grįžo pirmadienį, o kitos laukiame grįžtančios trečiadienį. Padėtis tikrai nebloga. Mokiniai pasiskiepiję arba testuojasi, – sakė direktorė.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą