Situacija tampa nevaldoma: fiksuota pirmoji mirtis Adakave, įstaigų vadovai šaukiasi pagalbos (papildyta)

Dalintis:

Adakavo socialiniuose namuose situacija kritinė. Ketvirtadienio vakarą fiksuota pirmoji mirtis, 2 gyventojai sunkios būklės išgabenti į ligoninę. Į pagalbą kolegoms skuba Tauragės ligoninės medikai.

Mirė staiga

Adakavo socialinių paslaugų namų direktorė Kristina Anulienė penktadienį „Tauragės kurjeriui“ patvirtino, kad situacija įstaigoje nebevaldoma. Moteris prisipažino palūžusi, nesulaukia pagalbos iš kitų institucijų, nėra gavusi jokių Nacionalinio visuomenės sveikatos centro rekomendacijų.

– Šiandien serga arba saviizoliacijoje yra jau107 mūsų darbuotojai. Per parą turime naujus 36 užsikrėtimo atvejus tarp gyventojų. Padėties nebevaldome. Tai jau ne pagalbos prašymas, tai pagalbos šauksmas. Padėkite mums. Mums reikia gydytojų. Mes neturime galimybių vežti mūsų gyventojų į ligonines. Esame viruso židinys, kuris nestabdomai plečiasi. Mūsų gyventojai vaikštantys, jie nešioja infekciją vieni kitiems. Laukiame mobiliosios brigados, kuri atliks tyrimus, – šįryt kalbėjo įstaigos vadovė.

Kristinos Anulienės teigimu, 69-erių metų įstaigos gyventojo mirtis buvo netikėta.

– Šiam gyventojui tik nežymiai buvo pakilusi temperatūra. Mirė staiga. Kitiems dviem taip pat staigiai pablogėjo sveikata, jie išvežti į ligoninę. Virusas nenuspėjamas, mums labai reikia medikų, – sakė K.Anulienė.

Serga pusė pacientų

Kritinė situacija ir Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje. Virusas smogė staiga. Ligoninės vadovas Antanas Guobys „Tauragės kurjeriui“ sakė:

– Sudėtinga. Mes gydome ypač sunkius ligonius. Dauguma nevaikštantys, 80–90 metų amžiaus. Žmonės, sergantys onkologinėmis, sunkiomis širdies ir plaučių ligomis. Prognozės tikrai nekokios. Jau dabar serga beveik pusė pacientų, – sakė direktorius.

Kad koronavirusas įsisuko į ligoninę, paaiškėjo ištyrus personalą. Pirmieji susirgo 2 darbuotojai, 1 medicinos darbuotoja yra saviizoliacijoje. Koronavirusu sergantys pacientai jaučia nežymius ligos simptomus arba nejaučia jų visai. Ligoninėje šiuo metu gydoma 50 pacientų.

– Įkūrėme atskirą COVID-19 skyrių su 27 lovomis. Beveik visos jos jau užpildytos. Prašome nesergančių virusu ir dar pajėgiančių vaikščioti nepalikti palatų. Nežinau, kuo čia viskas baigsis, bet labai norėtųsi neprarasti optimizmo, – viliasi A.Guobys.

Direktorius patikino, kad šiuo metu ištyrus personalą naujų atvejų nenustatyta, bet po savaitės pakartojus tyrimą situacija gali pasikeisti.

Serga ir įmonių darbuotojai

„Regitra“ praneša, kad per savaitę – nuo lapkričio 6 iki 13 d. – koronavirusas patvirtintas 6 šios įstaigos darbuotojams. 4 atvejai nustatyti Klaipėdoje, po 1 Vilniuje ir Tauragėje. Taip pat šiuo laikotarpiu įmonėje fiksuoti 5 pasveikimo atvejai nuo šios infekcijos.

Tauragėje šią savaitę nustatytas infekcijos atvejis yra pirmasis šiame padalinyje. Darbuotojo paskutinė darbo diena buvo lapkričio 7 d., o COVID-19 infekcija jam patvirtinta lapkričio 9 d.

Generalinio „Regitros“ direktoriaus Daliaus Prevelio teigimu, dedamos visos pastangos, kad būtų maksimaliai užtikrintas tiek visų saugumas, tiek paslaugų teikimas padaliniuose.

– Kadangi situacija šalyje ir toliau išlieka sudėtinga, norėčiau pakviesti ir paskatinti klientus naudotis elektroninėmis paslaugomis, o atvykstant į padalinį prieš tai dėl vizito užsiregistruoti iš anksto, – sako D.Prevelis.

Per visą pandemijos laikotarpį COVID-19 infekcija iš viso buvo patvirtinta 27 „Regitros“ darbuotojams. Atvejai fiksuoti Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Tauragėje ir Prienuose. 

Lapkričio 12 dienos statistiniai duomenys

Ketvirtadienį iki 20 valandos Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento epidemiologai užfiksavo 29 naujus koronaviruso atvejus rajone. Apskrityje per parą nustatyti 88 nauji užsikrėtimai. Plečiasi židinys ir UAB „Modest“, kasdien daugėja šeiminių atvejų, kai virusu užsikrečia keli tos pačios šeimos nariai, buvę saviizoliacijoje ir turėję artimą kontaktą su sergančiuoju.

Daugiausiai užsikrėtimų praėjusią parą registruota Šilalės rajone. Susirgo 7 Kaltinėnų senelių globos namų darbuotojai, naujų užsikrėtimų yra ir Šilalės ligoninėje bei sveikatos priežiūros įstaigoje „Šeimos gydymo praktika“.

Jurbarke nustatyti 7 užsikrėtusieji, o Pagėgiuose – 2.

Papildyta

Tauragės ligoninėje šiandien užfiksuota ir dar vienos skubiam gydymui atvežtos Adakavo socialinių paslaugų namų gyventos mirtis. Garbaus amžiaus moteris taip pat buvo užsikrėtusi koronavirusu. Reaguodamas į nestabdomai įstaigoje plintantį virusą Tauragės rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų centro vadovas Tomas Raulinavičius pavedė sudaryti mobilias medikų komandas, kurios teiks pagalbą socialinių paslaugų namų gyventojams. Kada komandos bus baigtos formuoti, neaišku.

Penktadienio vakarą kalbinta Adakavo socialinių paslaugų namų direktorė Kristina Anulienė patvirtino kol kas jokio medikų pastiprinimo nesulaukusi.

– Rytoj niekas nedirba, kur kreiptis nežinau. Įstaigoje liko tik dvi gydytojos, bet ir joms šiandien buvo paimti koronaviruso tyrimai. Jei jie bus teigiami, liksime visai be personalo. Žmonės serga, panika didžiulė. Viena džiugi žinia, jog įstaigoje neliko karščiuojančių gyventojų. Visi sergantieji simptomų nebejaučia. Tikėkimės, kad kažkaip išgyvensime, kol sulauksime pagalbos, – sakė direktorė.

Įstaigos vadovė pabrėžė turinti vieną norą – kuo greičiau visoje Lietuvoje panaikinti dideles socialinės globos įstaigas.

– Dabar, pandemijos metu, tapo akivaizdu – kai vienoje vietoje sutelkta tiek socialiai pažeidžiamų gyventojų, virusas tampa nevaldomas. Jei mūsų įstaigos gyventojai būtų išskirstyti po namus, po dešimt žmonių, tokios kritinės situacijos nebūtų. Dabar situacija prilygsta genocidui, – sakė K.Anulienė.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą