Siūlo pagalbą norintiems išsivaduoti nuo priklausomybių

Dalintis:

Nuo kovo mėnesio Tauragės visuomenės sveikatos biure dirba priklausomybių konsultantas – kunigas Valdas Miliauskas. Kunigas kartu yra ir VšĮ „Gabrielius“, padedančios priklausomybių kamuojamiems žmonėms, direktorius, šioje srityje dirba jau ilgiau nei dešimtmetį. Konsultantas į Tauragę atvyksta kiekvieną antradienį, konsultacijos nemokamos ir anoniminės.

Tauragės savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorė Daiva Genienė įstaigų specialistams surengė nuotolinį susitikimą su naujuoju konsultantu Valdu Miliausku. Pernai priklausomybių kamuojamus žmones Tauragėje konsultavo Žydrūnas Stumbra.

– Priklausomybių konsultanto paslaugą Visuomenės sveikatos biuras teikia nuo 2018 m. Pernai pagalbos kreipėsi 78 žmonės: 41 moteris ir 37 vyrai, jiems suteiktos 263 konsultacijos. Tolimesniam gydymui pas specialistus buvo nukreipti 9 asmenys, – kalbėjo Visuomenės sveikatos biuro vadovė. – Nuo kovo mėnesio dirba naujas konsultantas. Priklausomybių ir psichinės sveikatos paslaugas kuruoja biuro darbuotoja Neringa Šlepavičienė. Norintys užsiregistruoti turi skambinti jai – tel. 8 683 06 188 ir suderinti patogų konsultacijai laiką.

D.Genienė susirinkusiesiems pristatė V.Miliauską, kuris priklausomybių srityje dirba jau antrą dešimtmetį, yra viešosios įstaigos „Gabrielius“, teikiančios socialines, psichologines ir reabilitacines paslaugas žmonėms, turintiems įvairių priklausomybių, direktorius.

Prisistatydamas V.Miliauskas teigė, kad padės tauragiškiams atpažinti juos kamuojančią priklausomybę ir su ja susijusias problemas, motyvuos keisti žalingus įpročius ir kreiptis į specialistus, teiks paramą baigusiems gydymo nuo priklausomybių programą, informuos, kur kreiptis norint pasveikti – jo pagalba daugiafunkcinė. Kunigas teigia netaikantis moralizavimo principo, bendrauja paprastai, vadovaujasi empatija.

– Žmogų, kuris nevaldo savo gyvenimo, laiko, galima įtarti turint priklausomybę. Jo menka savivertė, jis keičiasi ir fiziškai. Ir tai jokia gėda, nes priklausomybė nesirenka nei pagal lytį, nei pagal rangą. Man yra tekę konsultuoti ir žmones, kuriuos dažnai matome TV ekranuose, žymius žmones. Antradieniais dirbsiu Tauragės savivaldybėje, pagal poreikį važiuosiu į Skaudvilę, jei bus konkretus atvejis kurioje seniūnijoje – atvyksiu į vietą, – pažadėjo V.Miliauskas.

Pagal situaciją konsultuojamam žmogui paskiriamos tęstinės konsultacijos – kas savaitę, kas dvi ar kas mėnesį, o kaip ilgai – priklauso nuo poreikio. Konsultantas pataria matant priklausomybę turintį žmogų jos jam neįvardyti, nes prasidės bereikalingas ginčas.

– Reikia klausti: gal tau kas nesiseka ir duoti konsultanto kontaktus. Taip žmogus supras, kad jis yra pastebėtas, atpažintas. Žmogui, kuris gyvenime yra šiek tiek pasimetęs, įnėręs į tamsumą, reikia duoti pagalbos kontaktus, bet jokiu būdu nemoralizuoti ir jo nemenkinti, – patarė specialistas.

Pasitaiko, kad konsultacijas lankantys žmonės atkrenta, vėl vartoja alkoholį, bet jiems sugrįžus konsultacijos tęsiamos, analizuojamos atkryčio priežastys, kad ateityje jo būtų galima išvengti. Pasak V.Miliausko, atkrytis – ne retenybė, o kai toks žmogus sugrįžta – didelis pasiekimas. Jis pataria priklausomybių turintiems žmonėms nesudaryti komforto sąlygų, nepadėti slėpti priklausomybės.

Visuomenės sveikatos biuro vadovė D.Genienė sako, kad priklausomybes dažnai lydi fizinės ir psichinės sveikatos sutrikimai, smurtinis elgesys, traumuojantis poveikis šeimai, vaikams, artimiesiems, aplinkiniams ir jis paliečia dar bent 4–6 žmones iš aplinkos. Priklausomybės turi sąsajų ir su savižudybėmis. Šias problemas padeda spręsti Visuomenės sveikatos biuras: vykdo specialias programas, aiškina, moko, konsultuoja, kaip elgtis įvairiomis situacijomis, kaip padėti šalia esančiam.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą