fbpx

Specialistai ragina darbdavius sudaryti sąlygas darbui iš namų

Dalintis:

Šiandien Nacionalinis visuomenės sveikatos centras išplatino pranešimą spaudai, raginantį likti dirbti namuose, jei tik yra tokia galimybė.

Toks siūlymas paskelbtas po to, kai per savaitgalį užfiksuoti net 249 susirgimai koronavirusu, o židiniai įmonėse ir ugdymo įstaigose sparčiai plečiasi. Pranešime cituojama Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė sako, kad šeimose fiksuoti susirgimų atvejai vėliau persikelia į darbovietes.

„Matome aiškius, realius pavyzdžius, kai žmonės po darbo užsiima įvairiomis veiklomis, kaip šokiai, dainavimas ir kitomis, kur susirenka daugybė žmonių, su kuriais įprastai, kiekvieną dieną nebendraujama. Na, ir viskas baigiasi jau dešimtimis skaičiuojamais infekcijos atvejais, jos išplitimu į darbovietes. Dėl to darbdaviams tikrai rekomenduojame, jei yra galimybė, leisti darbuotojams dirbti nuotoliniu būdu. Tokio susitelkimo ir visų mūsų pastangų reikia, kad būtų suvaldytas COVID-19 plitimas. Visuomenės sveikatos specialistų, medikų pastangų tikrai nepakaks pandemijai įveikti“, – sako R.Lingienė.

Taip pat ji pabrėžė, kad darbdaviai turėtų taikyti ir vadinamąją lanksčią „lik namuose, jei nesveikuoji“ politiką. Tai yra, kad darbuotojai, kurie jaučia bent menkiausius koronavirusinei infekcijai būdingus simptomus, turėtų galimybę neatvykti į darbą, likti namuose.

NVSC Tauragės departamento direktorė Gilma Masiulionienė patikslino, kad nuotolinis darbas, jei tik įmanoma, turėtų būti organizuojamas tiems darbuotojams, kuriems konstatuojamas susirgimas COVID-19 arba jie yra saviizoliacijoje.

– Jei susirgimų nėra, tai ir nuotolinis darbas nėra būtinas. Tačiau jei vaikas ar darbuotojas susirgo, tačiau neblogai jaučiasi, raginame tęsti mokslus ar darbą namuose. Tai ir dirbančiam žmogui nauda, nes nereikia biuletenio, ir Sodrai, – dėstė G.Masiulionienė.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą