Susirgusiųjų – jau beveik 600

Dalintis:

Šiandien Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) praneša, kad šiuo metu Lietuvoje yra patvirtinti 581 užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejai.

Per kovo 31 dieną ištirti 1849 ėminiai. Bendrai iki šiol iš viso ištirti 12 574 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso.

Visais atvejais jau pradėti arba bus pradėti epidemiologiniai tyrimai.

Tauragėje kol kas nustatyti du užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Abu – įvežtiniai. Taip pat vienas infekcijos atvejis nustatytas ir Pagėgiuose.

Sveikatos apsaugos ministerija skelbia, kad Seimas jau priėmė ministerijos siūlymus, kurie leis karantino metu gydančiam gydytojui pačiam nuspręsti infekuotus žmones, kurie nesutinka gydytis patys, gydyti ne ilgiau kaip mėnesį, kol jie taps nepavojingi aplinkiniams.

Tai numatyta Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pakeitimo projekte, kuriam pritarė parlamentarai.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, tai leis užtikrinti, kad užsikrėtę ypač pavojingomis infekcinėmis ligomis žmonės mažiau kontaktuotų, o prireikus juos būtų galima hospitalizuoti bei izoliuoti, kai šie nesutinka.

Medikas tokį sprendimą galėtų priimti ir tais atvejais, kai žmogus, įtariamas, kad serga ypač pavojinga liga, yra be sąmonės ar nesugeba teisingai įvertinti savo sveikatos būklės, o jį būtina skubiai gydyti norint išgelbėti gyvybę.

Taip pat ir tuomet, jei nėra pakankamai laiko gauti nepilnamečio arba neveiksnaus žmogaus atstovo sutikimo, kai šis serga ar įtariamas, kad serga ypač pavojingomis užkrečiamosiomis ligomis, turėjo sąlytį su sergančiaisiais.

Iki šiol tokius sprendimus visada turėjo priimti trijų gydytojų komisija, maksimaliam 7 dienų izoliavimo ar hospitalizavimo laikotarpiui.

Šiuos teisės aktų pakeitimus dar turi pasirašyti LR Prezidentas.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Palikite komentarą