Svarstytos galimybės vakciną atvežti arčiau gyventojų

Dalintis:

Kasdien sergamumo koronavirusu situacija gerėja. Tokias išvadas galima daryti po šiandien vykusio Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdžio, kuriame dar kartą užsiminta apie siekį Tauragės ligoninėje uždaryti kovidinį skyrių.

Kaip informavo Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorius Donatas Petrošius, praėjusią savaitę karščiavimo klinikoje apsilankė vos 4 žmonės ir tik vienam iš jų diagnozuotas koronavirusas bei plaučių uždegimas.

Lankytojų sumažėjo ir mobiliajame punkte – praėjusią savaitę jų buvo 302. Darbo dienomis vos vienas-kitas registruojasi tyrimui, kad gautų galimybių pasą, tačiau penktadienį ir šeštadienį šio testo norinčių gerokai padaugėja, galimai išsiilgus savaitgalio pramogų.

– Kovidiniame skyriuje yra 5 pacientai. Daromi žingsniai, kad šį skyrių būtų galima uždaryti. Tada visi koronavirusu sergantys pacientai būtų vežami į Klaipėdą. Jau visose ligoninėse pamažu atsisakoma kovidinių pacientų, – kalbėjo ligoninei vadovaujantis Liutauras Indriuška. – Mobiliajame punkte dirbdavo po keturias valandas, tačiau grafikas neužpildomas, tad sėdim kaip gaisrininkai ir laukiame. Manau, vietoje keturių valandų, trumpinsime mobilaus punkto darbo laiką iki trijų. Jei nuo liepos 1 dienos nebus pratęstas karantinas, tai ir galimybių paso nebereikės. Būtų gerai, kad užsiregistravusieji į mobilų punktą, į jį atvyktų, nes būna, kad neatvyksta ir mes vis tiek laukiame.

Tauragės rajono savivaldybės gydytoja Rūta Stasytienė posėdžio dalyviams priminė, kad ir vėl bus vykdoma skiepijimo nuo koronaviruso akcija, kai vakcinuotis bus galima be išankstinės registracijos. Tą daryti gali tie žmonės, kurie dar nebuvo skiepyti jokia vakcina – revakcinacija vykdoma iš anksto suderintu laiku.

– Liepos 20 dieną Tauragėje bus vykdoma Nacionalinio kraujo centro akcija, kurios metu irgi bus galima pasiskiepyti be registracijos „Janssen“ vakcina, – pranešė R.Stasytienė.

Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro (ESOC) posėdžiui vadovaujantis Tomas Raulinavičius tvirtino, kad jau nuo birželio 28 dienos vakcinacija turėtų būti vykdoma be registracijos.

– Sveikatos apsaugos ministras mato vakcinavimo mažėjimo tempus visose savivaldybėse. Kokias dar galėtume pasiūlyti priemones, kad vakcinos būtų arčiau žmonių? Kiek žinau, Vilniuje „Janssen“ vakcina žadama skiepyti mikrorajonuose, Palangoje – prie tilto planuojama vakcinuoti. Mano siūlymas – įsigyti palapinę ir daryti akcijas seniūnijose, mieste. Ar būtų tokia galimybė? – svarstė T.Raulinavičius.

Tokiam siūlymai D.Petrošius paprieštaravo. Jis patikslino, kad lengvai transportuoti galima ir ypatingų laikymo sąlygų nereikalauja tik viena – „Janssen“ – vakcina, o šios Tauragėje tiesiog nebėra. R.Stasytienė taip pat priminė, kad sėkminga vakcinacijos akcija Žygaičiuose ir Gaurėje įvyko būtent su „Janssen“ vakcina. Pastaroji esanti geidžiama ir tų, kurie nori keliauti, mat užtenka vienos dozės, todėl vos po 14 dienų nuo vakcinos suleidimo jau galima gauti galimybių pasą.

Posėdyje nutarta skelbti galimybę vakcinuotis be registracijos Skaudvilėje esančiuose medikų kabinetuose. Tą padaryti ketinama kitą savaitę.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą