Sveikatos specialistai: kaukės reikalingos ne dėl vaizdo

Dalintis:

Po to, kai grąžintas privalomas kaukių dėvėjimas viešose uždarose vietose, Tauragės apskrities policijos komisariato pareigūnai suskubo priminti apie gresiančias baudas nesilaikantiems nurodymų. O Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai ragina saugoti save ir kaukes nešioti ne „dėl vaizdo“.

Plintant virusui ir sparčiai daugėjant susirgimų, vėl nuspręsta, jog uždarose viešose vietose būtina dėvėti apsaugines veido kaukes. Pastaruoju metu naujų susirgimų koronavirusine infekcija užfiksuojama kasdien per dvi dešimtis. Būtent todėl skelbiama, jog kiekvienas turime saugoti save ir aplink esančius.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Tauragės departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyresnioji specialistė Jolanta Norbutienė patikino, kad sertifikuotos medicininės kaukės ar respiratoriai žmogaus sveikatai pavojaus nekelia, jei yra tinkamai nešiojami. O kalbos apie savęs nuodijimą iškvėptu anglies dvideginiu yra mitas.

– Kaukės, pažymėtos CE ženklu, yra patikrintos ir saugios. Medikai jas nuolat naudoja jau daug metų ir jokių apsinuodijimų nėra. Svarbu žinoti, kad medicininės kaukės apsaugo aplinkinius, tačiau jei aplinkoje daug sergančių žmonių ir virusų koncentracija didelė, tai apsauga menkesnė. Pavojingoje aplinkoje geriau naudoti respiratorių, – rekomendavo J.Norbutienė.

Specialistė priminė, kad kaukė turi būti nešiojama teisingai, uždengiant burną ir nosį – ne po pasmakre ar žemiau nosies. Jei daug kalbama, nuo iškvepiamo oro medicininė kaukė šlampa ir tampa nebesaugi. J.Norbutienės teigimu, įprastai medicininė kaukė turi būti keičiama kas 3 valandas, tačiau kalbant kaukei sušlapus, ją pakeisti būtina nedelsiant.

– Naudotą kaukę reikia išmesti, o ne dėti į kišenę. Daugkartinio naudojimo medvilnines kaukes reikia kaitinti. 60 laipsnių temperatūroje jau žus virusai. Svarbu suprasti, kad kaukes nešiojame ne dėl vaizdo, o saugodami save ir kitus, – kalbėjo NVSC specialistė.

Mortos Mikutytės nuotrauka

Kaip ir karantino laikotarpiu, policijos pareigūnai stebi viešąsias erdves, kad jose žmonės nešiotų kaukes. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) pareigūnai primena, kad kaukių nenešiojantys asmenys gali gauti baudą nuo 500 iki 1500 eurų. Juridiniams asmenims taikos ir didesnės baudos – nuo 1500 iki 6000 eurų.

– Nubaustų asmenų nuo 2020 m. rugpjūčio 1 d. nėra. Pareigūnai pastebėjo, kad asmenys laikosi reikalavimų ir dėvi kaukes. Kaukių nedėvintys asmenys buvo įspėti. Įspėti tenka įvairaus amžiaus žmones, tačiau šie reaguoja geranoriškai. Visgi karantino metu pastebėta, kad dažniau kaukių nedėvi rajono gyventojai, – atskleidė Tauragės AVPK atstovė Lina Banienė.

Policijos pareigūnai primena, kad dėl COVID-19 viruso plitimo grėsmės ir sustiprintos prevencijos bus sustiprinta kontrolė masinių renginių metu, žmonių didesnio susibūrimo vietose. Reikalavimų nesilaikantys asmenys bus fiksuojami ir gali būti patraukti atsakomybėn.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad apsaugines kaukes dėvėti privaloma prekybos paslaugų teikimo vietose, sporto varžybose ir renginiuose, oro uostų patalpose, viešajame transporte darbo vietose tiek darbuotojams, tiek lankytojams, vyresniems nei 6 metų vaikams. Išimtys taikomos, kai apsauginės kaukės trukdo suteikti paslaugas, pavyzdžiui, atliekant veido grožio procedūrą ar atliekant barzdos skutimo paslaugą. Taip pat kaukės neprivalomos žmonėms su negalia, jei jie dėl savo sveikatos būklės negali jų dėvėti. Kaukės dėvėti nereikia ir sportuojant sporto klubuose bei lankantis laisvalaikio ar pramogų parkuose.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą