Tauragėje koncertavęs Egidijus Dragūnas įtaria, kad gali sirgti COVID-19 (papildyta mero komentaru)

Dalintis:

Po to, kai „Adformkiemelyje (Kaune) dirbusioms padavėjoms buvo konstatuotas koronavirusas, sunerimo laidos „Kitokie pasikalbėjimai“ kūrybinė grupė. Nuogąstaujama dėl laidos, kuri praėjusią savaitę buvo filmuojama „Adformkiemelyje, dalyvių. Vienas jų – Egidijus Dragūnas, rugpjūčio 8-ąją koncertavęs Tauragėje ir bendravęs su Tauragės meru Dovydu Kaminsku.

Šiandien Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) paskelbė, kad Lietuvoje nustatyta 18 naujų susirgimų koronavirusu. Keli susirgimai siejami su „Adform“ kiemelyje, esančiame Kaune, renginio metu dirbusiomis padavėjomis – joms konstatuotas susirgimas COVID-19, o specialistai ragina visus, kurie lankėsi „Adform“ kiemelyje organizuotuose renginiuose nuo rugpjūčio 5 dienos, pranešti apie tai NVSC. Šiuo metu atliekamas epidemiologinis tyrimas, siekiama išsiaiškinti, kas turėjo sąlytį su susirgusiais asmenimis. Taip pat pranešta, kad atšaukiami kiti „Adform“ kiemelyje planuoti renginiai.

Netrukus paaiškėjo, kad vienas iš sąlytį galimai turėjusių asmenų – Egidijus Dragūnas, geriau žinomas SEL pseudonimu. Naujienų portalas 15min.lt skelbia, kad atlikėjas dalyvavo laidoje „Kitokie pasikalbėjimai“, o pats dainininkas pripažino, kad su padavėjomis bendravo, mat jos buvo filmavimo užkulisiuose. Su naujienų portalo žurnalistais atlikėjas bendravo kosėdamas, teigė artimiausiu metu atliksiantis COVID-19 testą.

SEL šeštadienį drebino Tauragėje populiaraus paplūdimio „Liberty beach“ sceną, bendravo su tauragiškiais. Taip pat feisbuke galima rasti viešai skelbiamą Tauragės rajono mero Dovydo Kaminsko nuotrauką su Egidijumi Dragūnu. Kol kas žurnalistams susisiekti su meru ir sužinoti, ar spaudė jis atlikėjui ranką, nepavyko.

Dar vienas grandiozinis šio populiaraus atlikėjo koncertas suplanuotas sostinėje rugsėjo 5-ąją. E.Dragūnas žurnalistams tvirtino, kad koncertas bus atšauktas, jei kils bent menkiausia abejonė dėl užsikrėtimo.

PAPILDYTA

„Tauragės kurjerio“ žurnalistams vėliau pavyko susisiekti su Tauragės rajono meru Dovydu Kaminsku. Jis patikino, kad jo kontaktas su garsiu atlikėju buvo labai trumpas.

– Labai trumpas susitikimas buvo, įteikiau dovaną ir pasidarėm bendrą nuotrauką. Ranką spaudžiau, be abejo. Tik tiek kontaktavome. Manau, rizika nedidelė. Tačiau stebėsiu situaciją, koks bus jo tyrimas, – kalbėjo D.Kaminskas.

Savo feisbuko paskyroje Tauragės rajono meras taip pat paviešino komentarą:

„Šeštadienį po koncerto teko trumpai bendrauti su Egidijumi Dragūnu, susitikimas truko 2-3 minutes, buvome saugiu atstumu vienas nuo kito, artimesnis kontaktas darant nuotrauką truko apie 15 sekundžių, tad galimo užsikrėtimo rizika labai minimali. Žinoma, reikia imtis papildomų saugumo priemonių. Kol bus atliktas tyrimas, susilaikysiu nuo gyvų susitikimų, kad tiek aš, tiek aplinkiniai galėtų jaustis ramūs. Virusas vis dar yra tarp mūsų, niekada nežinome, kada gali kilti rizika užsikrėsti, tad stenkimės laikytis saugaus atstumo, o uždarose patalpose naudokime apsaugines veido kaukes“, – dėstė meras.

NVSC Tauragės departamento vyresnioji specialistė Jolanta Norbutienė, paklausta, ar turėtų kiti koncerto dalyviai susirūpinti, patikino, kad situaciją gelbsti tai, jog renginys vyko lauke.

– Kadangi koncertas vyko lauke, rizika maža. Nebent užsikrėtusysis būtų labai arti kieno nors. Didžiausia rizika susirgti yra būnant uždaroje patalpoje ilgiau nei 15 minučių. Kalbant sklinda oro lašeliai, kurių mes nematome, jie nusėda ant paviršių. Egidijus Dragūnas yra Vilniaus asmuo ir jo situaciją aiškinsis Vilniaus specialistai. Tad jei ir bus kokie nors nurodymai, juos gausime iš ten, – aiškino J.Norbutienė.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą