Tauragėje – seminaras sergantiesiems onkologinėmis ligomis

Dalintis:

Gruodžio 2 dieną Tauragėje vyks išskirtinis praktinis, kontaktinis renginys pacientams ir jų artimiesiems bei visiems, besirūpinantiems savo bei artimųjų sveikata.

Visuomenės požiūriu susirgimas vėžiu dažnai stigmatizuojamas ir tai dar viena priežastis, kodėl būtina suteikti kitokį, mokslu grįstą, požiūrį į šios ligos „kelionę“. Virginijus Šaulys, daugiau nei prieš 9 metus išgirdęs vėžio diagnozę (IV stadijos kasos Neurokarcinoma, neuroendokrininis kasos navikas su metastazėmis kepenyse) dalinsis savo naujausiomis žiniomis, patarimais bei įžvalgomis kaip galima valdyti ligą ir ką privalu žinoti susidūrus su klastinga liga. Dirbdamas Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) valdyboje ir ilgus metus buvęs asociacijos direktoriumi, V.Šaulys pastebėjo, kad pacientams kyla tendencingi klausimai, dažnai kyla nerimas dėl nežinomybės bei gydymo perspektyvos.

Tačiau ar viską padaro pats žmogus, kad gydytojui sėkmingai sektųsi gydyti? Ką būtina žinoti apie komunikaciją tarp gydytojo ir paciento? Apie tai ir daugiau bus galima išgirsti seminaruose gruodžio 2 d. 14 val. Tauragės kultūros centro Konferencijų salėje.

Kaip sako meno terapijos spektaklio „NenuGALĖTIeji“ sumanytojas V.Šaulys, onkologiniai pacientai išgyvena sunkius krizinius laikotarpius nuo diagnozės nustatymo, ligos atsinaujinimo ir ligos progresavimo momentais. Daugelis netenka darbingumo, sumažėja šeimos pajamos, neturi žinių apie ligonio slaugą namų sąlygomis. Dėl šių priežasčių pacientai ir jų artimieji patiria sunkias psichosocialines problemas, kurios neigiamai įtakoja jų gyvenimo kokybę. Pandeminė situacija visame pasaulyje prisidėjo prie to, kad ženkliai padaugėjo ir užleistų vėžios stadijų, apsunkintas prieinamumas sveikatos pirminės priežiūros sistemoje padarė labai didžiulę įtaką.

Nacionalinės vėžio profilaktikos ir kontrolės 2014–2025 m. programoje (87 punktas) numatyta: „viena iš galimybių gauti reikalingą psichosocialinę pagalbą yra pacientų savitarpio pagalbos grupės“, todėl labai svarbu telkti pacientus (kartu su sveikatos specialistais) į tokio pobūdžio renginius. V.Šaulys tvirtina, kad per Visuomenės sveikatos biurų stengiamasi viešinti pacientų savipagalbos grupių veiklą, efektyvinti tokių grupių steigimą, kad visokeriopa pagalba būtų lengviau pasiekiama.

Čia reikalingos kompetentingos, detaliai išsamios skirtingų specialistų žinios. Nuolatos kylantys klausimai apie prevencines priemones ir gydymo būdus, alternatyvas, paliatyviąją slaugą, fizinio aktyvumo svarbą, mokslu pagrįstos žinios apie ligą ir jos remisiją.

Anot V.Šaulio, jo seminarų tikslas – suteikti naujausių mokslo bei asmeninių žinių sergančiajam bei jo artimajam, atkreipti visuomenės dėmesį į vėžio profilaktikos ir ankstyvosios diagnostikos svarbą, fizinės veiklos ir sveiko gyvenimo būdo įtaką, užkertant kelią pavojų žmogaus gyvybei keliantiems onkologiniams susirgimams. Suteikti teorinių ir praktinių žinių apie paliatyviąją ligonio slaugą, susitaikymą ir pasiruošimą žmogaus mirčiai, o tai visiškai nauja Lietuvoje.

Renginys – nemokamas, jo tikslas – pasiekti kiekvieną, kuriam šiandien aktuali ši tema. Liga nesirenka ar pandemija, ar karas, nesirenka amžiaus.

Taip pat penktadienio vakarą, 18 val., žiūrovai laukiami spektaklyje „NenuGALĖTIeji“. Trapia būties tema prabylantis dramos ir šokio spektaklis. Tai – ne pjesė, o tikri išgyventų istorijų pasakojimai, kuriuose pilna meilės, neapykantos, svajonių, praradimų bei vilties šauksmo. Visko, kas labai artima ir suprantama kiekvienam žmogui.

Vakaro metu surinktos lėšos bus skirtos onkologinėmis ligomis sergantiems Tauragės vaikams.

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą