Tauragėje yra persirgusiųjų COVID-19 besimptome forma

Dalintis:

Lietuvoje tebesitęsiant pirmajai COVID-19 bangai, Tauragei reikšmingo oficialiai sirgusiųjų protrūkio pavyko išvengti, tačiau yra žmonių, kurie įsitikinę – persirgo besimptome viruso forma. Šiandien jau yra galimybė tai išsiaiškinti – atlikus antikūnų testą.

Sveikatos apsaugos ministerija informavo, kad Lietuvoje COVID-19 mokamus tyrimus atlieka penkios privačios laboratorijos. Gyventojams, norintiems išsitirti, šeimos gydytojų siuntimo nereikia.

Tiria dvi laboratorijos

Laboratorijoje „Antėja“ jau savaitę atliekami antikūnų tyrimai, nustatantys, ar žmogus persirgo COVID-19 infekcija. Iki šiol tyrimų rezultatų laukia keli tauragiškiai. Atsakymus laboratorija gauna per penkias darbo dienas.

– Tyrimus gali atlikti visi, kurie turi įtarimų, kad jau yra persirgę koronavirusu. Tyrimo kaina šiandien – 14 eurų, – „Tauragės kurjeriui“ sakė laboratorijos darbuotoja Vida.

Laboratorijoje „Medicina Practika“ atliekami ir COVID-19 nustatymo tyrimai paimant kraują, ir antikūnų tyrimai, nurodantys, ar virusu žmogus yra užsikrėtęs ir ar jau yra persirgęs. Antikūnų testo šioje laboratorijoje kaina – 22 eurai plius 2,5 euro reikia sumokėti  už kraujo paėmimą. COVID-19 nustatymo testo kaina – 75 eurai. Pasak laboratorijos darbuotojos Gintarės, antikūnų testas tarp tauragiškių smarkiai populiarėja. Yra ir patvirtintų atvejų, kai atlikus testą paaiškėjo, kad besimptome viruso forma žmogus yra persirgęs.

– Balandį tikrai buvo žmonių, kuriems nustatyti jau susiformavę antikūnai, pranešantys apie tai, kad virusas organizme jau buvo. Tikslaus sirgusiųjų skaičiaus pasakyti negaliu, bet tikrai buvo ne vienas pacientas. Laboratorijoje atliekami ir COVID-19 nustatymo testai irgi paimant kraują. Jų tikslumas nėra šimtaprocentinis. Tik tepinėlis iš nosiaryklės parodo tiksliausiai, – sakė laboratorijos darbuotoja.

Kam privalu

Mokami tyrimai privalomi tik užsieniečiams iš trečiųjų šalių (nepriklausančių Europos ekonominės erdvės valstybėms, Šveicarijos, Jungtinės Karalystės ir Šiaurės Airijos Karalystės), atvykstantiems į Lietuvą darbo reikalais arba su specialiais leidimais. Lietuvos piliečiams, grįžusiems iš užsienio, jeigu jie pageidauja, COVID-19 tyrimai atliekami nemokamai, užsiregistravus koronaviruso karštosios linijos telefonu 1808.

Izoliavimo patalpas, transportavimą į izoliavimo patalpas, transportavimo į tyrimo dėl koronaviruso infekcijos paėmimo vietą ir tyrimus koronaviruso infekcijai nustatyti užsieniečiams, atvykusiems į Lietuvą darbo reikalais arba su specialiais leidimais, privalo užtikrinti ir apmokėti darbdavys, kviečiantysis asmuo arba pats užsienietis.

Prasidėjo anksčiau nei manyta

Pasaulio mokslininkai tikina, kad Europą virusas pasiekė gerokai anksčiau nei buvo skelbiama. Vasario 28 dieną Lietuvoje buvo nustatytas pirmasis oficialus COVID-19 ligos atvejis. Susirgo 39-erių metų šiaulietė, į Lietuvą grįžusi iš tuo metu pandemijos apimtos Veronos. Tauragėje pirmasis susirgęs žmogus nustatytas 12-ąją šalyje paskelbto karantino dieną – kovo 27-ąją. Žmogus tyrimams ėminius davė mobiliajame tyrimų punkte. Atvejis buvo įvežtinis.

Per visą pandemijos siautėjimo laikotarpį oficialiai Tauragėje virusas nustatytas 10 žmonių. Du jų iki šiol prižiūrimi medikų ir konsultuojami ambulatoriškai. Sunkių ligonių rajone nėra.

Pirks vakcinos

Praėjusią savaitę Vyriausybės posėdyje buvo nuspręsta įsigyti dar tik kuriamų vakcinų nuo koronaviruso. Europos Sąjungos šalys vakciną planuoja pirkti centralizuotai. Nors Lietuvos epidemiologai tikina, kad sergančiųjų skaičiaus didėjimas prognozuojamas, kai oro temperatūra lauke nukris žemiau 8 laipsnių, Pasaulio sveikatos organizacija pranešė, kad koronavirusas, manoma, nepriklauso nuo metų laiko. Kai kuriose labiausiai paveiktose pasaulio šalyse šiuo metu vyrauja skirtingi metų laikai.

Tauragės gatvėse paklausėme praeivių, ar jie norėtų, kad jiems būtų atliktas koronaviruso antikūnų testas ir ar įtaria galėję sirgti besimptome forma.

 

Jadvyga, tauragiškė

Jadvyga, tauragiškė:

Ne, tikrai tokio tyrimo nesidarysiu. Gyvenime nesu nei sloga, nei gripu sirgusi. Manau, kad ir koronavirusu nesirgau, nors visai neseniai teko ir ligoninėje Klaipėdoje pagulėti. Labai saugausi, tik va šiandien į miestą išėjau, o kaukę pasiimti pamiršau. Išeinu tik ten, kur labai labai reikia.

 

 

Danutė iš Dapkiškių

Danutė iš Dapkiškių:

Žinau, kad tokius tyrimus daro. Bet manau, kad aš nesirgau. Labai saugojausi ir per visą karantiną, ir dabar saugausi. Visai Tauragėje nebuvau, tik va dabar po ilgo laiko atvažiavau. Sūnus su manim gyvena, tai surašydavau jam, ko reikia, jis apipirkdavo. Pas mus Dapkiškiuose labai ramu per visą karantiną buvo, nė vienas žmogus nesirgo. Jeigu pasivaikščioti išeidavau, tai viena, Jūros pakrante, kad nieko nesusitikčiau.

Liudvikas iš Lauksargių

Liudvikas iš Lauksargių:

Girdėjau apie tokius tyrimus, bet nenoriu jų darytis. Kaime gyvenu, žmonių nedaug, manau, kad niekur užsikrėsti negalėjau. Niekur nėjau, labai saugojausi. Jaučiu, kad nesirgau ir nereikia man tokio tyrimo.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą