fbpx

Tauragės abiturientus pirmąja doze tikimasi paskiepyti balandį

Dalintis:

Sveikatos apsaugos ministerija papildė prioritetinių skiepijimo nuo koronaviruso grupių sąrašą į jį įtraukdama egzaminams besiruošiančius abiturientus ir visus švietimo įstaigų darbuotojus. Kai kurios savivaldybės moksleivių vakcinavimą jau pradėjo, Tauragėje žadama dvyliktokus paskiepyti per balandį.

Trys savivaldybės jau skiepija

Praėjusį savaitgalį abiturientus skiepyti pradėjo Jurbarko, Klaipėdos, Vilniaus savivaldybės. Šiose savivaldybėse moksleiviai buvo paskiepyti „AstraZeneca“ pirmąja doze, antrasis skiepas, jei nepasikeis bendrosios vakcinavimo taisyklės, jų laukia jau pasibaigus egzaminų sesijai. Ar bus saugu vos po pirmosios dozės rinktis į egzaminų centrus ir būriuotis pandemijos metu, specialistai tiksliai atsakyti negali. Tikimasi, kad užsikrėtimų per egzaminus pavyks išvengti ir dėl stipresnio jaunuolių imuniteto.

Tauragės rajono savivaldybės gydytoja Rūta Stasytienė „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad prieš pradedant skiepyti abiturientus ir švietimo darbuotojus turėtų būti baigta asmenų, vyresnių nei 65-erių metų, vakcinacija.

Brandos egzaminų sesijos laukia 412 Tauragės rajono abiturientų.

Tvarka gali keistis

Tauragės rajono pirminės sveikatos priežiūros centro vadovas, už gyventojų skiepijimą atsakingas Donatas Petrošius „Tauragės kurjeriui“ sakė laukiantis mokyklų vadovų sudarytų abiturientų, kurie sutinka pasiskiepyti, sąrašų.

– Moksleiviai bus kviečiami. Tikrai turėsime vakcinų. Dar kartą specialistai perskambino skiepytis „AstraZeneca“ vakcina atsisakiusiems senjorams, jiems paskyrėme kitas vakcinas. Ypač daug lėtinėmis ligomis sergančių žmonių atsisakė skiepytis „AstraZeneca“ vakcina. Planuojame, kad abiturientų skiepijimas prasidės jau netrukus, – sakė D.Petrošius.

Šiuo metu antrasis „AstraZeneca“ skiepas rekomenduojamas po 12 savaičių, bet ši tvarka, D.Petrošiaus žiniomis, gali keistis.

– Girdėjau diskusijas, kad antrasis skiepas abiturientams gali būti paankstintas. Informaciniame vakcinos lapelyje rašoma, kad revakcinacija galima po 4–12 savaičių, – sakė poliklinikos vadovas.

Tikslių duomenų, kiek antikūnų žmogaus organizme susidaro po pirmojo skiepo, D.Petrošiaus teigimu, nėra.

– Norint įsitinkinti, ar susidarė imunitetas, reikėtų atlikti antikūnų testą. Mokslininkai kalba, kad imunitetas formuojasi, bet ar po pirmojo skiepo jo užtenka, kad apsaugotų nuo viruso, kol kas niekas negali pasakyti. Yra prielaidų, kad užsikrėtus po pirmojo skiepo ligos forma bus lengvesnė, – sakė D.Petrošius.

Dar vis laukia žinių

Vienos Tauragės rajono gimnazijos ketvirtokė „Tauragės kurjeriui“ sakė išvis nesuprantanti abiturientų skiepijimo. Pasak merginos, šiuo ypač sunkiu pandemijos metu skiepų labiau reikia onkologiniams ligoniams, senjorams, lėtinėmis ligomis sergantiems gyventojams.

– Geriausiu atveju gausime vos vieną skiepo dozę, kol prasidės egzaminų sesija. Mano manymu, reikėtų nešvaistyti vakcinų ir pirmiau pasirūpinti tikrai sveikatos bėdų turinčiais žmonėmis. Manęs dar net niekas nepaklausė, skiepysiuosi aš ar ne. Juk turiu teisę atsisakyti, – svarstė moksleivė.

Skaudvilės gimnazijos abiturientas dėl skiepų tarėsi su šeimos nariais.

– Abiem „Pfizer“ vakcinos dozėmis buvo paskiepyta mano močiutė. Varginančių šalutinių požymių jai nebuvo. Dabar skaitau, ką rašo internete, ir manau, kad neverta kol kas skiepytis. Jei abiturientus skiepys „AstraZeneca“ vakcina, tai kito skiepo teks ilgai laukti. Dar nelabai suprantu pačios egzaminų sistemos. Jei ir paskiepys vieną kartą, tikimybė užsikrėsti išliks. Pavyzdžiui, aš būdamas sveikas nuvažiuoju laikyti egzamino ir ten yra kitas, sergantis, moksleivis. Per tas kelias valandas, kol būsime vienoje patalpoje, galiu užsikrėsti. Net jei ir sirgčiau lengva forma, vis tiek sirgsiu. Kaip bus su egzaminais? Reikės juos perlaikyti? Nereikės laikyti visai? Izoliuos visus egzaminų laikytojus? Niekas nieko neišaiškina, – stebėjosi moksleivis.

Vakcinų neišmetė

Šią savaitę viešai suskaičiuota, kiek Lietuvoje nepanaudotų vakcinų dozių teko išpilti. Pagal pateikiamus duomenis šioje srityje pirmauja Vilnius, išmetęs 70 dozių, Kaunas – 32, o Klaipėdoje kas vakarą išmetama po 1 ar 2 nepanaudotas vakcinos dozes. Pasak D.Petrošiaus, Tauragėje iki šiol sunaudojamos visos turimos vakcinos dozės.

– Lauk neišpylėme nieko. Šiuo metu skiepijame „PfizerBioNTech“ vakcina, netrukus gausime „Modernos“ dozių, kitą savaitę vėl laukiame „AstraZeneca“ vakcinos siuntos. Kai tik paskiriamos pirmosios dvi vakcinos, turime greitai jas suskiepyti. „AstraZeneca“ nereikalauja skubos, jai nereikia ypač žemos temperatūros. Pagal tai, kokias vakcinas gauname, reguliuojame ir gyventojų srautus, – sakė D.Petrošius.

Tauragės rajono gyventojai kol kas skiepijami trijų gamintojų vakcinomis. Dvi jų „Pfizer-BioNTech“ ir „Moderna“ dalyvavo trijų mėnesių moksliniame eksperimente, vykusiame JAV. Vakcinomis paskiepijus ir atidžiai kas savaitę stebint beveik 4000 amerikiečių paaiškėjo, kad jų veiksmingumas siekia 90 procentų ir vakcinos apsaugo nuo bet kokių koronavirusinės infekcijos simptomų.

Paskutinioji Tauragę pasiekusi vakcinų siunta buvo kovo 29-ąją – 660 dozių „Pfizer“ ir 100 dozių „AstraZeneca“.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą