fbpx

Tauragės apskrityje sergamumas gripu – mažiausias

Dalintis:

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras skelbia, kad praėjusią savaitę sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis sumažėjo. Daugiausia sergančiųjų registruota Šiaulių apskrityje, mažiausiai – Tauragės apskrityje.

Remiantis skelbiamais duomenimis, pirmąją vasario savaitę Šiaulių apskrityje sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) buvo 17,9 atvejo 10 tūkst. gyventojų. Tauragės apskrityje gerokai mažiau – 9,4 atvejo 10 tūkst. gyventojų.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) skelbia, kad pastarąją savaitę gripu Lietuvoje sirgo 7 gyventojai, paskutinę sausio savaitę – 6 gyventojai. Ligoninėse dėl gripo gydyti neprireikė nė vieno. Informuojama, jog praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 5 kartus didesnis (82,2 atvejo 10 tūkst. gyventojų).

Penktąją šių metų savaitę laboratorijose gautas vos vienas ėminys gripo nustatymui. Jį ištyrus susirgimas gripu nenustatytas.

NVSC Tauragės departamentas patikslino, kad pirmąją vasario mėnesio savaitę susirgimų gripu Tauragės rajone nebuvo fiksuota.

Anksčiau „Tauragės kurjerio“ kalbintas Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) vadovas Donatas Petrošius yra sakęs, kad gripo atvejų sumažėjimui didelę įtaką turi dėl koronaviruso plitimo privalomas apsauginių veido kaukių ir respiratorių nešiojimas. Taip pat ir gerokai sumažintas kontaktų skaičius. Šie veiksniai padeda stabdyti ne tik sparčiai plintantį koronavirusą, bet ir gerai žinomą gripą.

Sveikatos specialistai primena, kad gripas ir ŪVKTI greičiausiai plinta mažose, prastai ventiliuojamose, dulkėmis užterštose patalpose, todėl jas būtina nuolat vėdinti ir drėgnu būdu valyti. Saugantis gripo taip pat labai svarbu laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo – prisidengti burną ir nosį vienkartine servetėle, kurią būtina iš karto išmesti. Jei po ranka neturite servetėlės, patariama kosėti ar čiaudėti į alkūnės linkį – taip rankomis virusų nepernešite ant liečiamų daiktų. Pajutę į gripą panašius simptomus (karščiavimą, kosulį, gerklės, galvos, sąnarių skausmus ir kt.), rekomenduojama nedelsti ir kreiptis į savo šeimos gydytoją telefonu.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą