Tauragės ligoninėje gydoma dešimt COVID-19 pacientų

Dalintis:

Ekstremaliųjų situacijų komisija skaičiuoja septynis koronaviruso židinius rajone, tačiau labiausiai neraminanti naujiena – Tauragės ligoninės COVID-19 skyriuje gydoma jau 10 pacientų. 

Trečiadienį sušauktame Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdyje pranešta, kad koronavirusine infekcija serga 145 Tauragės rajono gyventojai, 76 tauragiškiai laikomi pasveikusiais, vienas žmogus mirė. Iš viso apskrityje serga 550 žmonių, daugiausiai sergančiųjų – Šilalėje. Nuo koronaviruso mirė 6 apskrities gyventojai.

Daugiau nei po du susirgusius COVID-19 trečiadienį fiksuota septyniose rajono įstaigose – Tauragės ligoninėje, Žalgirių ir Skaudvilės gimnazijose, „Šaltinio“ progimnazijoje, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotajame batalione, Adakavo socialinių paslaugų namuose Tauragėje ir Adakave. Pranešta, kad židinys formuojasi ir vienoje privačioje įstaigoje.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento direktorė Gilma Masiulionienė Ekstremaliųjų situacijų komisiją informavo, kad centras iš sveikatos priežiūros įstaigų šiuo metu negauna informacijos apie nuo koronaviruso pasveikusius asmenis, todėl pasveikusiųjų skaičius gali būti netikslus. Teigiama, kad šeimos gydytojai kol kas neturi prieigos prie informacinės sistemos, kur galėtų pažymėti apie pasveikusius asmenis. Ekstremaliųjų situacijų komisija rajono medicinos įstaigas įpareigojo tokią informaciją teikti.

Savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Lina Oželytė informavo, kad trečiadienio ryto duomenimis darželiai laikosi labai gerai, jokių problemų dėl koronaviruso neturi. Naujos informacijos apie koronaviruso plitimą trečiadienio rytą nebuvo gauta ir iš mokyklų. Tačiau, anot L.Oželytės, Skaudvilės ugdymo ir vaiko gerovės centro darbuotojų, kurie turi sąsajų su Adakavo socialinių paslaugų namais, paprašyta dirbti nuotoliniu būdu.

Tauragės ligoninės direktorius Liutauras Indriuška pranešė gerą žinią – pagaliau Šilalė ir Jurbarkas atidarė savo mobiliuosius punktus, dėl to sumažės Tauragės mobiliojo punkto apkrova. Pasak L.Indriuškos, praėjusią savaitę į mobilųjį punktą kreipėsi 361 žmogus. 70 procentų visų besikreipusiųjų sudarė Tauragės rajono gyventojai, 20 procentų – Šilalės, 9 procentai – Jurbarko ir likę iš Pagėgių. Ištirtas 61 ligoninės darbuotojas ir 31 pacientas. Trečiadienio ryto duomenimis, sirgo 12 ligoninės darbuotojų.

– Iš rikiuotės yra iškritę 7 slaugytojai ir 5 pagalbiniai darbuotojai. Dar viena slaugytoja yra saviizoliacijoje, nes turėjo kontaktą su sergančiu asmeniu. Vadinamajame kovidiniame skyriuje gydoma 10 pacientų, – komisiją informavo ligoninės direktorius. – Iš viso ligoninė koronavirusu sergantiems pacientams yra paruošusi 25 lovas.

– Lengvos formos ligoninėje nebūna, – paklaustas apie ligoninėje gydomų koronaviruso pacientų būklę, atsakė L.Indriuška.

Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Donatas Petrošius pranešė, kad 23 darbuotojams atlikus tyrimą keturi atsakymai buvo teigiami.

Adakavo socialinių globos namų direktorė Kristina Anulienė tvirtino, kad jei įstaiga turėtų pakankamai terpių koronaviruso tyrimams, galėtų greičiau ištirti globos namų gyventojus ir darbuotojus. Adakavo socialiniuose globos namuose šiuo metu gyvena 230 gyventojų. Iš 20 pirmų ištirtųjų 10 atsakymų gauta teigiamų, 8 jų besimptomiai, 2 pakilusi kūno temperatūra. Posėdžio dieną ši įstaiga turėjo parsivežti 40 terpių tyrimams atlikti, dar 20 terpių Adakavo socialiniams globos namams paprašyta skirti iš Tauragės ligoninės rezervo.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą