Tauragės ligoninės vadovybė: koronaviruso židinys valdomas

Dalintis:

Vakar Nacionalinis visuomenės sveikatos centras pranešė apie du plintančius koronaviruso židinius Tauragės rajone. Vienas jų – Tauragės ligoninėje.

Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Danas Masiulionis raštu informavo „Tauragės kurjerį“ apie padėtį gydymo įstaigoje. Atsiųstame pranešime rašome:

„2020 m. spalio 27, 28 d. VšĮ Tauragės ligoninė patvirtinta 13 pirminių koronaviruso infekcijos teigiamų PGR tyrimų rezultatų. Galimas infekuotumas įtartas 9 medicinos darbuotojams, dirbusiems Vidaus ligų, Slaugos-palaikomojo gydymo, Akušerijos-ginekologijos skyriuose. 4 ligoninės darbuotojai yra izoliacijoje dėl sąlyčio su užsikrėtusiais asmenimis“.

Ligoninės vadovybė praneša, kad 4 ligos atvejai nustatyti besimptomiams ligoninės pacientams, gydomiems dėl kitų ligų. Iš užsikrėtusiųjų 3 pacientai išleisti izoliuotis namuose, jų sveikatą toliau prižiūrės šeimos gydytojai. 1 pacientas dėl gretutinių ligų gydomas naujai sukurtame ligoninės padalinyje, skirtame gydyti koronovirusine infekcija paveiktiems asmenims.

„Didžioji dalis nustatytų atvejų yra besimptomiai, todėl ligoninėje vykdomas prevencinis visų pacientų tyrimas dėl infekuotumo prieš invazines procedūras. Ligoninėje nuo šiandien 1 savaitei stabdomos planinės ortopedijos-traumatologijos ir ginekologijos asmens sveikatos priežiūros paslaugos. Skubi būtinoji medicininė pagalba teikiama ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje“, – pranešė D.Masiulionis.

Medikai pabrėžia, kad būtinųjų paslaugų teikimas ligoninėje nestabdomas. Tauragės rajono gyventojai, turintys infekcinių ligų simptomų, pirminių sveikatos priežiūros įstaigų nedarbo laiku priimami ligoninės Priėmimo ir skubiosios pagalbos skyriuje izoliacinėse palatose ir pagal atitinkamą patologijos profilį nukreipiami tolimesniam gydymui ligoninėje arba į kitas gydymo įstaigas. Pacientai, kuriems nereikalingas stacionarinis gydymas, išleidžiami izoliuotis arba gydytis namuose iki tyrimo dėl COVID-19 ligos atsakymo.

„Pacientams, atvykstantiems į ligoninės Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrių, būtina dėvėti apsaugines veido kaukes tiek lauke, tiek viduje, sklandžiai ir teisingai informuoti personalą apie savo atvykimo priežastis, ligos eigą, tikėtinus kontaktus su užsikrėtusiais. Gerbiami pacientai, tikimės iš Jūsų esamos situacijos supratimo ir konstruktyvaus bendravimo. Tik taip galime užtikrinti visų paslaugų teikimą COVID-19 epidemijos fone“, – į Tauragės rajono gyventojus medikų vardu kreipiasi Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai D.Masiulionis.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, plintant koronavirusui, jau artimiausiu metu Tauragė bus išbraukta iš saugaus, žaliojo ligos plitimo, žemėlapio. Medikai prašo visų gyventojų sąmoningumo, saugaus atstumo laikymosi ir tinkamos apsaugos užtikrinimo.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą