Tauragės psichologai vos pajėgia priimti visus, kuriems reikia pagalbos

Dalintis:

Rugsėjo 10-ąją minima Pasaulinė savižudybių prevencijos diena. Pakalbinti Tauragės visuomenės sveikatos biuro specialistai teigia, kad psichologinės pagalbos poreikis didžiulis.

Pasaulinės savižudybių prevencijos diena skirta atkreipti dėmesį į didžiulį savižudybių skaičių ir siekį ieškoti išeičių, kad tam būtų užkirstas kelias. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis (PSO), kasmet savo gyvenimą nutraukia maždaug milijonas žmonių. Skaičiuojama, kad statistiškai kas 40 sekundžių pasaulyje gyvenimą nutraukia vienas žmogus, o kas 3 sekundes kas nors bando tai padaryti. O kiekviena savižudybė tragiškai paveikia bent 6 žmones.

Per metus Lietuvoje iš gyvenimo pasitraukia apie tūkstantis gyventojų. Dauguma jų – gyvenantys kaimiškose vietovėse. Tauragės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro (VSB) vadovės Daivos Genienės pateiktais statistiniais duomenimis, pernai Tauragės rajone savo gyvenimą nutraukė 10 žmonių – dvi moterys ir 8 vyrai. Tai daugiau nei 2020-aisiais, kuomet iš gyvenimo pasitraukė 9 rajono gyventojai, o 2019-aisiais – 7. Per praėjusį dešimtmetį tragiškiausiais galima laikyti 2011-uosius, kai gyvenimą užbaigė net 20 Tauragės rajono gyventojų – 7 moterys ir 13 vyrų.

Mortos Mikutytės nuotrauka

Tauragės VSB nemokamai teikia individualias psichologo konsultacijas ir grupinius užsiėmimus, priklausomybės konsultanto paslaugas, organizuoja savižudybių prevencijos mokymus visuomenei. Į juos galima registruotis tel. 8 607 41 646.

Kad ši paslauga reikalinga, įrodo didžiulė psichologinių konsultacijų paklausa. Vien 2022 m. sausio–birželio mėnesiais suteikta 616 val. individualių psichologo konsultacijų, kuriuose dalyvavo 159 asmenys. Tuo pačiu laikotarpiu pas priklausomybės konsultantą lankėsi 91 moteris ir 101 vyras, kuriems suteiktos 192 konsultacijų valandos, iš kurių – 81 pirminės ir 111 pakartotinių.

Dėmesio sulaukė ir 2022 metais Tauragės VSB organizuoti dveji savižudybių intervencijos įgūdžių mokymai ASIST. Juose dalyvavo 59 žmonės, o savižudybių prevencijos mokymuose dalyvavo 35 norintieji.

Paskaitose apie stresą bei nerimą dalyvavo 52 dalyviai. Dėmesingo įsisąmoninimo, pagrįsto streso valdymu (Mindfulness), tęstiniuose užsiėmimuose (8 užsiėmimai po 2,2 val.) dalyvavo 80 dalyvių.

Anot D.Genienės, dar neapskaičiuota, kiek žmonių per vasarą dalyvavo psichologų konsultacijose, tačiau šių specialistų darbotvarkės ypač užimtos, paklausa didžiulė.

Pagalbos telefonai

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą