fbpx

Tauragės rajonas – jau ant geltonosios zonos ribos

Dalintis:

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, teikdamas kasdieninę ataskaitą apie sergančiuosius COVID-19, pranešė apie dar vieną mirtį Tauragės apskrityje. Mirė Jurbarko rajono gyventojas, turėjęs gretutinių ligų. Mirčių nuo koronaviruso Tauragėje nefiksuota.

Tauragės rajone sunkia koronaviruso forma segančiųjų kol kas nėra, bet pagal fiksuojamą naujų susirgimų skaičių Tauragė į geltonąją rizikos zoną gali patekti netrukus.

„Tauragės rajone šiuo metu gydosi 23 asmenys, o apskrityje nepasveikusiųjų yra 121 asmuo. Pirmadienio duomenimis, fiksavome vieną susirgimą Tauragės rajone ir 11 Jurbarke. Sveikatos apsaugos ministro sprendimu, nuo spalio 26 iki lapkričio 1 dienos Tauragės rajono savivaldybė priklauso žaliajai zonai. Pagal dabartinę situaciją (asmenims, kurie galimai gali sirgti, šiuo metu dar nėra atlikti ir patvirtinti testai, laukiami atsakymai) nuo kitos savaitės galime būti geltonoje zonoje. Kaip vokiečių rašytojas Ludwig Borne rašė – „Egzistuoja tūkstančiai ligų, bet sveikata tėra viena“. Tad saugokime ją“, – „Tauragės kurjeriui“ apie situaciją rajone ir apskrityje raštu pranešė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento Vidaus administravimo skyriaus vedėja Albina Urbutienė.

Specialistai prašo gyventojų sąmoningumo. Sparčiai plintant virusui, šiandien apie kritinę situaciją pranešė ir Santaros klinikos, kuriose gydomi sunkia koronaviruso forma sergantys pacientai iš visos Lietuvos. Pasak medikų, koronavirusu užsikrėtusiems pacientams skirtų lovų klinikose pritrūks jau po kelių dienų. Vis daugiau šalyje fiksuojama ir užsikrėtusių gydytojų, kita dalis specialistų, kurių pagalba būtina ne tik COVID-19 pacientams, privalo būti saviizoliacijoje. Epidemiologai nebesuspėja atsekti užsikrėtimo šaltinių, stringa darbas Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre. Prie kovos su pandemija jungiasi ir prekybos tinklas „Maxima“. Jau šią savaitę visiems pirkėjams bus nemokamai dalijamos vienkartinės veido kaukės.

Dalintis:

Palikite komentarą