Tauragės senjorai dėkingi už bet kurią vakciną nuo koronaviruso

Dalintis:

Po ilgo delsimo antradienio vakarą Lietuva priėmė sprendimą ir kartu su kitomis Europos šalimis laikinai sustabdė skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina nuo koronaviruso. Trečiadienį ir ketvirtadienį Tauragės vakcinavimo centre senjorai skiepyti tik antrąja „Pfizer-BioNTech“ vakcinos doze.

Dvi savaites arba iki tol, kol bus gauti mokslinių tyrimų rezultatai, išaiškinantys, ar tikrai „AstraZeneca“ vakcina sukelia kraujo krešėjimą ir trombozę, Lietuvos gyventojai nebus skiepijami nei pirmąja, nei pakartotine šio gamintojo vakcinos dozėmis.

Trečiadienį Tauragės vakcinavimo centre bendruomenių namuose būriavosi senjorai. Tądien planuota revakcinuoti per 170 pirmąja „Pfizer-BioNTech“ vakcinos doze paskiepytų tauragiškių. Ponia Genovaitė Juškienė, atvykusi iš Batakių seniūnijos Ožnugario kaimo, graudinosi, moteris nesitikėjo, kad taip greit bus sukurta vakcina, ji labai bijo viruso.

– Aš gal nebesulauksiu, kada tas virusas iš Lietuvos pasitrauks. Man jau 84 metai, beveik nevaikštau, laukiu sąnario operacijos, nukėlė dėl koronos, bet ir dabar dar nežinau, kada operuos ir ar operuos, – kalbėjo Genovaitė.

Moterį į vakcinavimo centrą atvežė socialiniai darbuotojai.

– Labai esu dėkinga gerove besirūpinantiems darbuotojams. Visiems sakiau, tik nebijokit, tik skiepykitės. Iš kur čia išgalvojo apie tas bėdas? Mano vyro viena koja nupjauta, jį paskiepijo „AstraZeneca“ vakcina, ir jokių bėdų. Esam labai dėkingi ir neturim teisės skirstyti – noriu tos ar kitos vakcinos. Turim tik džiaugtis, kad mumis rūpinasi, ir saugotis patys, – rodydama pažymėjimą apie abi gautas vakcinos dozes kalbėjo senjorė.

Kai Europos šalys viena po kitos stabdė gyventojų vakcinavimą, kovo 10–15 dienomis vien Tauragei buvo skirta 700 „AstraZeneca“ vakcinos dozių. Per visą skiepijimo laiką Tauragės rajone šia vakcina pirmą kartą paskiepyta beveik 900 gyventojų.

Genovaitė iš Ožnugario džiaugėsi paskiepyta antrąja vakcinos nuo koronaviruso doze. Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

Santaros klinikų Šeimos medicinos centro vadovas, profesorius Vytautas Kasiulevičius, sausio pabaigoje pasitraukęs iš COVID-19 ekspertų grupės, patariančios tiek prezidentui, tiek Vyriausybei, „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad jokios prievartos skiepytis būti negali, bet norintys pasiskiepyti asmenys turi turėti tokią teisę.

– Diskusija dėl vakcinų saugumo tęsis amžinai, bet vairuoti automobilį yra daug nesaugiau, eiti per gatvę daug nesaugiau ir susirgus COVID-19 mirti yra didesnė rizika negu pasiskiepijus „AstraZeneca“ vakcina. Mes staiga pamiršome, kad kas dieną Lietuvoje COVID-19 nusineša po kelias gyvybes. COVID-19 liga pati sukelia krešėjimo sutrikimus ir trombozę. Nuo COVID-19 trombozės sukeltų pasekmių daug mirčių. Todėl visi guldomi į stacionarą gauna kraują skystinančių vaistų. Net jeigu paaiškėtų, nors aš labai skeptiškas tokio teiginio atžvilgiu, kad vakcinos sukuriamo imuniteto formavimosi metu ir padidėja kraujo krešėjimas kažkokiai daliai žmonių, tai labai tikėtina, kad prevencinis skyrimas kraują skystinančių medikamentų galėtų tokią riziką eliminuoti, – nuomonę išsakė profesorius.

Medikas mano, kad dar dvi savaitės karantine laukiant kitų gamintojų skiepų nieko gera nežada.

– Tos dvi savaitės gelbėjant žmonių gyvybes yra labai daug. Jeigu „AstraZeneca“ vakcinos nenori vyresnioji karta ir jie geriau palauks amerikietiškų „Pfizer“, „Modernos“, „Johnson&Johnson“, rusiškos „Sputnik V“ ar kiniškos „Sinovac“, tai leiskim skiepytis kitiems, – svarsto V.Kasiulevičius.

Kaip „Tauragės kurjerį“ informavo Tauragės savivaldybės gydytoja Rūta Stasytienė, Tauragėje sukaupta 430 nepanaudotų vakcinos „AstraZeneca“ dozių. Tauragės rajone oficialių nepageidaujamų vakcinacijos reakcijų neužfiksuota.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą