Tauragės verslininkai profilaktiškai nesitestuoja

Dalintis:

Tauragės rajono savivaldybė raštu yra įpareigojusi mobiliojo tyrimų punkto koordinatorių Daną Masiulionį reguliuoti tiriamų asmenų srautus ir reikalui esant padidinti mobiliojo punkto tyrimų atlikimo apimtis. Tačiau, pasak Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojo D.Masiulionio, jokių papildomų priemonių imtis jam neprireikė – smulkieji verslininkai tiriasi nenoriai arba nesitiria visai.

Mobilusis tyrimų punktas Tauragėje įprastai dirba tris dienas per savaitę. Praėjusį šeštadienį jis taip pat veikė. Karštojoje koronaviruso linijoje buvo užsiregistravusiųjų COVID-19 tyrimui.

– Buvo dienų, kai iš anksto suplanuotame mobiliojo punkto darbo grafike nebuvo norinčiųjų testuotis. Žmonės vengia. Pats asmeniškai klausiau vieno į darbą grįžusio žmogaus, kodėl nesitestuoja profilaktiškai, nors už testą mokėti nereikia. Žmogus atsakė nematantis prasmės. Man atrodo, tauragiškiai dar nesuvokia šios virusinės ligos rimtumo, – „Tauragės kurjeriui“ sakė ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai D.Masiulionis.

Profilaktiniai nemokami vienkartiniai tyrimai dėl COVID-19 ligos gali būti paimami visiems Tauragės rajono savivaldybėje veikiančių prekybos, gamybos ar paslaugų įmonių darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartis ar individualią veiklą.

– Kai tik Vyriausybė leido grįžti į darbus grožio meistrams, buvo primygtinis prašymas testuotis. Deja, Tauragėje norinčiųjų buvo labai mažai. Telefonu 1808 registruojasi visi norintieji, bet didelės paklausos tikrai nėra. Užjaučiu savivaldybės administracijos direktorių, kad jis dirba ir rašo tokius pavedimus, bet jie jokios prasmės neturi. Visi norintieji gali registruotis telefonu ir visi, kurie kreipiasi, yra testuojami, – patikino D.Masiulionis.

Pasak pašnekovo, ligoninė išpildė tauragiškių pageidavimą tirtis antigenų testais ir šiuo metu PGR testų niekas nenori.

– Dabar policija pageidauja, kad atliktume antikūnų testus. Jei jie paaiškins, kiek tokių testų norima atlikti, mes ir tai padarysime, bet ar verta investuoti? Antikūnų testas parodo, ar susiformavo imunitetas, ar ne. Kam pareigūnams ta įdomioji statistika po visko? Kokia prasmė? Jei žmogus persirgo, antikūnų bus, – sakė D.Masiulionis.

Medikas prognozuoja, kad netrukus skiepytis galės visi norintieji.

– Nevyksta skiepijimas taip, kaip buvo prognozuota popieriuose. Manau, netrukus valstybė priims įstatymus ir skiepytis ateis tie, kas norės. Ir gyventojai, ir policininkai, visi, – įsitikinęs D.Masiulionis.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą