Tauragiškių registruotis vakcinavimui dar nekviečia

Dalintis:

Lietuvos rajonuose žmonės, vyresni nei 65 metų ir sergantys lėtinėmis ligomis, jau kviečiami registruotis vakcinacijai. Gyventojus, priklausančius rizikos grupei, tą padaryti ragina ir kaimyninis Šilalės rajonas. Kaip yra Tauragės krašte?

Pagal prioritetą pirmąjį naujųjų metų ketvirtį Lietuvoje planuojama nuo koronaviruso paskiepyti rizikos grupei priklausančius medikus, socialinius darbuotojus, odontologus, vaistininkus ir vyresnius nei 65 metų bei sergančius lėtinėmis ligomis asmenis. Kai bus paskiepytos šios gyventojų grupės, vakcinuotis bus kviečiama visuomenė. Iki tol, kol vakcina pasieks gydymo įstaigas, vyresni nei 65 metų žmonės kituose rajonuose kviečiami susisiekti su savo gydymo įstaigomis ir užsiregistruoti koronaviruso skiepui. Gavus vakciną, jie bus informuoti dėl atvykimo.

Tauragės rajone gyventojų vakcinaciją koordinuojanti mero patarėja Aušra Kulikauskienė informavo, kad kol kas gyventojai skiepams neregistruojami, kadangi iš Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) savivaldybė dar negavo užklausos apie tikslų vyresnių nei 65 metų asmenų skaičių.

– Buvo surinkti preliminarūs duomenys iš sveikatos priežiūros įstaigų, kiek maždaug galėtų būti tokių gyventojų, bet tikslių skaičių su asmens duomenimis mes dar neturime. Kiek yra norinčių skiepytis, mes tokios informacijos neturime, – kalbėjo vakcinacijos koordinatorė. – Tikėtina, kad antrąjį ketvirtį, kaip aš turiu informacijos, apsiklausime žmones. Be sutikimo niekas nevakcinuos. Mes neturime jokių tikslių duomenų, kada pareis antra vakcinos partija, neturime jokių kvietimų iš Sveikatos apsaugos ministerijos, o saviveikla neužsiimame. Kai bus žinomos aiškios datos, pradėsime rinkti informaciją apie norinčius skiepytis. Jei žinočiau datas ir kas ruošiamasi daryti, organizuočiau darbą. Kadangi dabar to nėra, kalba eina tik apie medicinos darbuotojų skiepijimą.

Kaip Naujųjų metų išvakarėse informavo Tauragės ligoninės direktorius Liutauras Indriuška, gruodžio 30 dieną nuo koronaviruso buvo paskiepyta dar 60 ligoninės darbuotojų. Gruodžio 28-ąją buvo paskiepyti pirmieji 50 medikų.

Naujųjų išvakarėse ligoninėje buvo gydoma apie 60 koronavirusu sergančių pacientų. Pasak ligoninės vadovo, šis skaičius kasdien svyruoja tarp 50 ir 60. 4 pacientai per Naujuosius dėl COVID-19 buvo gydomi Anesteziologijos-reanimacijos skyriuje.

– Tačiau ne visiems jiems taikomas plaučių ventiliavimas. Daugiausiai atvejų užtenka deguonies terapijos, – sakė L.Indriuška.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą