Tęs vakcinavimo kaimuose akcijas

Dalintis:

Vakcinavimo banga toliau slopsta, per savaitę nuo koronaviruso paskiepijama vis mažiau gyventojų. Tauragės rajono savivaldybės gydytoja Rūta Stasytienė šiandien informavo, kad ir toliau vakcinos bus siūlomos atokesniuose kaimuose gyvenantiems žmonėms.

Oficialiais Lietuvos statistikos departamento duomenimis, iš viso Lietuvoje yra vakcinuoti daugiau nei 69 proc. gyventojų. Tauragės rajone vakcinuoti 63 proc. gyventojų. Vien per praėjusią savaitę vakcinomis nuo koronaviruso paskiepyti 582 Tauragės rajono gyventojai, iš kurių 31 vakcinuotas pirmąja doze, 160 – antrąja. Vis dar labai nedaug vakcinuota 5–11 metų amžiaus vaikų – vos 43.

– Planuojamos vakcinacijos akcijos kaimuose. Ateinantį antradienį vyksime į Dauglaukį ir Kunigiškius. Vasario 10 dieną – į Batakius ir Skaudvilę, o 11 dieną – į Eičius ir Lomius. Skiepysime medicinos punktuose, seniūnijų patalpose, o Skaudvilėje – kultūros namuose, – pasakojo Tauragės rajono savivaldybės gydytoja Rūta Stasytienė.

Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro (ESOC) posėdyje dar kartą užsiminta apie sveikatos ministro nurodymą užtikrinti mobilių punktų darbą visą savaitę. Problema lieka ta pati – aplinkiniuose rajonuose mobilieji punktai dirba vos po kelias dienas per savaitę, todėl jų gyventojai registruojasi tyrimams Tauragėje. Nors nėra draudžiama tirtis bet kuriame šalies rajone, problema tampa Tauragės ligoninės pajėgumai užtikrinti medikų darbo ir poilsio režimą.

– Apie 30 mūsų darbuotojų serga koronavirusu. Iš jų 3 gydytojai ir 14 slaugytojų. Užtikrinti ligoninės darbą ir dar didinti apimtis punkte yra labai sudėtinga. <…> Nežinau, kaip darbuotojai atlaikys padidintą krūvį. Jiems yra apmokama už tą darbą, bet darbo užmokestis kartais jau gali būti nebemielas, – problemas dėstė L.Indriuška.

Posėdžiui vadovavęs Tomas Raulinavičius paprašė savivaldybės gydytojos susisiekti su kitais rajonais ir pasidomėti, kodėl nėra vykdomi ministro nurodymai ir užtikrinamas kasdienis mobilių punktų darbo laikas.

Naujausi duomenys

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 12 075 koronaviruso atvejai. Šalies sergamumo rodiklis siekia 4469 atvejus 100 tūkst. gyventojų.

Tauragės rajone vakar nustatyti 122 COVID-19 atvejai, o sergamumo rodiklis 2481 atvejis 100 tūkst. gyventojų. Iš viso rajone koronavirusu serga 689 gyventojai.

Taip pat oficialiais duomenimis, praėjusią parą šalyje mirė 78 gyventojai. Iš jų 14 – nuo koronaviruso. Pranešama, kad 5 mirusieji buvo pilnai vakcinuoti.

Šilalės rajone vakar nustatyti 33 susirgimai, Jurbarko rajone – 69, o Pagėgių savivaldybėje pranešama apie 32 susirgimo atvejus.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą