Toliau fiksuojami sergamumo antirekordai, daugės galimybių išsitirti mobiliuose punktuose

Dalintis:

Vasario 1 dieną visoje Europos Sąjungoje (ES) įsigalios atnaujinta ES Skaitmeninių COVID pažymėjimų išdavimo tvarka. Pagal pilną vakcinacijos schemą pasiskiepijusiems gyventojams šis dokumentas bus išduodamas 270-čiai dienų, o pasiskiepijusiems sustiprinančiąja doze – neribotam laikui.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo galiojimo laikas gali skirtis priklausomai nuo konkrečios šalies taisyklių. Kontaktinėms veikloms Lietuvoje po pilnos vakcinacijos ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas galios 210 dienų, o pasiskiepijus sustiprinančiąja doze – neribotą laiką.

Anksčiau nei prieš 270 dienų pilnai paskiepytų žmonių ES Skaitmeniniai COVID pažymėjimai vasario 1 d. nustos galioti, o pratęsti dokumento galiojimą galima pasiskiepijus sustiprinančiąja vakcinos doze.

Sustiprinančiąja trečiąja doze jau paskiepytiems asmenims nieko daryti nereikės – jų turimi ES Skaitmeniniai COVID pažymėjimai ir toliau galios neribotą laiką.

Atsisiųsti atnaujintą ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą reikės tiems gyventojams, kurie buvo paskiepyti tik viena vakcinos doze (jeigu skiepijosi „Janssen“ vakcina arba kitos vakcinos viena doze po persirgimo) ir kuriems sustiprinančioji dozė buvo antroji. Jų turimi pažymėjimai su dozių žymėjimu 2/2 bus sugeneruoti iš naujo pakeičiant žymėjimą į 2/1.

Atnaujinti pažymėjimai e. sveikatos sistemoje bus sugeneruoti vasario 1 d., juos atsisiųsti galima bet kuriuo metu prisijungus prie savo paskyros sveikatos portale www.esveikata.lt.

Daugiau informacijos apie ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą galite rasti ČIA.

Sveikatos apsaugos ministerija taip pat praneša, kad yra didina testavimo vietų skaičių mobiliuosiuose punktuose. Pastarosiomis dienomis sparčiai augant COVID-19 ligos atvejų skaičiui (paskutinių 7 dienų vidurkis parai – 7185 nauji atvejai), padidėjo ir testavimo dėl koronaviruso infrastruktūros apkrova. Imtasi įvairių priemonių – ilginti mobilių punktų darbo laiką, dažninti ėminių paėmimo periodiškumą. Gyventojams primenama, kad labai svarbu užsiregistravus tyrimui mobiliame punkte atvykti numatytu laiku ir nevėluoti. Tik taip galima išvengti eilių. Pasikeitus planams prašoma informuoti karštąja linija, kad neatvyksite numatytu laiku – tai užtruks tik kelias minutes, tačiau suteiks daugiau galimybių kitiems gyventojams, laukiantiems testo.

Naujausi duomenys

Ir ketvirtadienį fiksuotas susirgimų koronavirusu antirekordas Lietuvoje – susirgo 11 365 gyventojai, o Tauragės rajone – 77. Tiek atvejų per vieną parą Tauragės rajone dar nebuvo nuo pat pandemijos pradžios. Iš viso rajone koronavirusu serga 574 gyventojai, o sergamumo rodiklis yra 1567 atvejai 100 tūkst. gyventojų.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą