Už melagingą pagalbos kvietimą gresia bauda

Dalintis:

Kaimynai latviai jau planuoja kviestis tarptautinę pagalbą kovai su koronaviruso pandemija. Perpildytos ligoninės ir stringantis sveikatos priežiūros įstaigų darbas gali turėti lemiamos įtakos kitomis ligomis sergančiųjų priežiūrai. Sparčiai daugėjant užsikrėtimo atvejų Tauragėje, medikai taip pat prašo pacientų neskambinti 112 telefonu ir nevykti į ligoninės Priėmimo skyrių be reikalo.

Į „Tauragės kurjerio“ redakciją paskambinęs Skaudvilės miesto gyventojas pasiskundė, kad po greitosios pagalbos medikų vizito jam tenka aiškintis su policijos pareigūnais.

– Savo draugei iškviečiau greitąją pagalbą. Ji serga epilepsija ir buvo nuvirtusi. Kol greitoji atvažiavo, jai pagerėjo, vaikščiojo lyg niekur nieko. Kai kviečiau, buvo beveik mirusi, ką man daryti reikėjo? Greitoji tik apšaukė, kad veltui skambinėju ir pasakė, kad perduos policijai. Kitą dieną pasirodė ir policija. Kas čia per tvarka, – skundėsi skaudviliškis.

Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Donatas Petrošius, atsakingas už greitosios pagalbos komandų darbą, sakė, kad policijai pranešama tik apie piktybiškus pacientus, kurie kviečia pagalbą be reikalo.

– Džiaugiuosi, kad tokių žmonių nedaug. Pernai gal tik vieną pareiškimą policijai esu parašęs. Medikai vyksta į visus iškvietimus ir į situaciją reaguoja vietoje. Jei apie iškvietimą informuoti pareigūnai, žmogus kažką nutyli, – sakė poliklinikos vadovas.

Perklausus skaudviliškio, ar pagalba buvo būtina, vyras sakė:

– Kai skambinau, tikrai jos reikėjo, bet kai atvažiavo, jau viskas gerai buvo. Taip, buvau išgėręs ir aš, ir mano draugė, bet viską atsimenu. Nekviečiu medikų be reikalo, – tikino vyras.

Pasak D.Petrošiaus, skubi medicinos pagalba, kai kyla grėsmė gyvybei, suteikiama visiems be išimties. Jei žmogus greitąją pagalbą išsikvietė be priežasties, susimokėti už melagystes jam teks.

– Mes perduodame policijos pareigūnams, o jie jau atlieka tyrimą ir skiria nuobaudas. Tikslių sumų pasakyti negaliu, – informavo poliklinikos vadovas.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą