Užsikrėtimų COVID-19 Tauragės rajone mažėja

Dalintis:

Sekmadienį iš 30 ištirtų Tauragės rajono gyventojų koronavirusas nustatytas vienam, bet Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai įspėja – atsipalaiduoti nevalia.  Aiškėja, kad ne visi žmonės, jaučiantys viruso simptomus, kreipiasi į šeimos gydytojus.

Penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį Tauragės rajone užregistruota 12 naujų koronaviruso atvejų: 6 penktadienį, 5 šeštadienį ir vos 1 sekmadienį. Trys jų užfiksuoti Tauragės ligoninėje. Vienas susirgęs ligoninės pacientas – jurbarkiškis. Keturi užsikrėtimo atvejai identifikuoti šeimose, kiti – neištirti ar nežinomi.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento duomenimis, rajone praėjusią savaitę užregistruoti 6 ligos židiniai. Du jų aktyvūs: Tauragės ligoninė, kurioje pirmą kartą susirgimas koronavirusu buvo nustatytas 2020 metų spalio 24-ąją, ir UAB „Tauragės vandenys“, židiniu tapę sausio 9-ąją. Keturi židiniai įvardijami kaip stabilūs: UAB „Meduolis“, Tauragės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, UAB „Spaisvilė“ ir UAB „Netmark“. Adakavo socialinės globos namų Tauragės padalinyje COVID-19 serga 3 socialinės darbuotojos, bet Nacionalinis visuomenės sveikatos centras šios įstaigos į židinių sąrašą neįtraukė. Sergančios darbuotojos tarpusavyje nesusijusios.

Šiuo metu Tauragės rajone koronavirusu serga 390 gyventojų. Nuo pandemijos pradžios rajone registruoti 2072 susirgimo atvejai, pasveiko 1611 žmonių, 54 Tauragės rajono gyventojai mirė.

Tauragėje veikiančių medicininių tyrimų laboratorijų, atliekančių antikūnų tyrimus, atstovai skaičiuoja, kad kasdien į kiekvieną laboratoriją išsitirti dėl antikūnų užsuka vidutiniškai po 10 Tauragės rajono gyventojų. Daugiau nei pusei jų atlikus tyrimus antikūnų randama.

Klinikos „InMedica“ Vakarų regiono vadovė Julita Valančauskytė pastebėjo, kad pastaruoju metu susidomėjimas antikūnų testais išaugo.

– Jei lapkričio mėnesį būdavo keletas žmonių per savaitę, naujaisiais metais tokių testų atlikta apie pusšimtį. Iš pradžių klinika atliko tik kokybinius testus – yra imunitetas ar nėra. Iš šių tyrimų apie 70 procentų asmenų, kurie jautė koronaviruso simptomus, sulaukė teigiamų antikūnų testų, o asmenų, nejautusių simptomų, teigiamų testų dalis sudarė 10–20 procentų, – informavo klinikos atstovė.

Antikūnų testo kaina Tauragės privačiose klinikose svyruoja nuo 17 iki 29 eurų.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą