Vaikus ir paauglius skiepys kitą savaitę

Dalintis:

Europos vaistų agentūrai patvirtinus, kad „Pfizer/BioNTech“ gaminama vakcina tinkama ir 12–15 metų paaugliams, kitą savaitę žadama pradėti jų vakcinavimą Tauragėje.

Sprendimą dėl tokio amžiaus vaikų skiepijimo priima vaikų globėjai ar tėvai. Suskubta paskelbti paauglių vakcinaciją dar ir todėl, kad turėdami susiformavusį imunitetą jie naujus mokslo metus tikrai pradės klasėse. „Pfizer/BioNTech“ preparatas tapo pirmąja paaugliams skiepyti patvirtinta vakcina nuo pandeminio koronaviruso. Oficialiame Statistikos departamento puslapyje, kuriame skelbiami visos šalies duomenys apie koronaviruso situaciją, yra ir 14 metų paauglių, kurie iki oficialaus vakcinos paaugliams patvirtinimo jau buvo paskiepyti viena ar abiem „Pfizer“ dozėmis. Kai kurie politikai šią žinią interpretavo savaip ir skelbė melagienas apie neva vykstančius mokslinius tyrimus su vaikais. Šią savaitę Sveikatos apsaugos ministerija išplatino pranešimą, kuriame skelbia, kad pirmieji paskiepyti jaunieji sportininkai, dalyvaujantys varžybose, ir sunkiai sergantys vaikai, kurių tėvai davė raštiškus sutikimus skiepijimui.

Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro vadovas Donatas Petrošius šiandien dalyvaus nuotoliniame susitikime su Sveikatos apsaugos ministerijos atstovais. Jame planuojama paskelbti masinės paauglių vakcinacijos startą.

– Kol kas dar nežinome, kada tiksliai bus galima paauglius registruoti skiepui, kaip reikės skiesti „Pfizer“ vakciną. Tiesą pasakius, nemanau, kad turėsime anšlagą. Tėvai greičiausiai lauks, kol bus paskiepyta daugiau paauglių, stebės, ar nėra šalutinių reakcijų, ir tada registruos savo vaikus skiepui. Tauragėje turime paskiepytų 16 metų paauglių, bet nedaug, – sakė poliklinikos direktorius.

Pasak D.Petrošiaus, atšilus orams ypač sumažėjo norinčiųjų skiepytis. Tauragiškiai registruojasi vangiai, vakcinavimo centre yra daugybė laisvų vietų.

– Gauname pakankamai vakcinų, bet jų neišnaudojame. Žmonės tikriausiai neturi laiko. Gražus oras, būna lauke, – mano D.Petrošius.

Statistiškai Tauragė smarkiai atsilieka skiepijimo procese. Trečiadienio duomenimis, pilna vakcinacija rajone atlikta 21,8 procento gyventojų. Tai ketvirtas rezultatas nuo galo visos respublikos mastu.

Visi, nutarę skiepyti vaikus nuo 12 metų, turės juos atlydėti į vakcinavimo centrą ir pateikti raštišką tėvų ar globėjų sutikimą.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą