Vakcinacija nuo koronaviruso: amžiaus kartelė žemėja, bet registracija vangi

Dalintis:

Šiandien vykusio Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdyje aptarta praėjusios savaitės sergamumo koronavirusu situacija. Ligoninės vadovas atskleidė, kad vis jaunesniems susirgusiems prireikia stacionaraus gydymo, o savivaldybės gydytoja atvira – registracija vakcinacijai išlieka vangi.

Nuotoliniu būdu vykusiame Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdyje (ESOC) šiandien priminta apie tai, kad nuo pirmadienio įsigalioja galimybių pasas, išvardinta, kas gali jį gauti. Taip pat Tauragės ligoninės direktorius Liutauras Indriuška pasidalijo neraminančia informacija – ligoninėje šio ryto duomenimis gydomi 18 pacientų, sergančių koronavirusu. Iš jų dviem žmonėms reikalinga dirbtinė plaučių ventiliacija. Gydymo įstaigos vadovas jau ne pirmą kartą tikino – stacionaraus gydymo prireikia vis jaunesniems žmonėms.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, nuo koronaviruso paskiepyti 11 450 Tauragės rajono gyventojų. Iš jų – 5738 skiepyti pirmąja vakcinos doze. Savivaldybės gydytoja Rūta Stasytienė dėstė, kad per praėjusią savaitę paskiepyti 1423 žmonės.

­– Daugiausia paskiepytųjų yra 65-79 metų amžiaus grupėje – beveik 65 proc. Vyresnių nei 80 metų paskiepyti 48 proc. rajono gyventojų. Šią savaitę vakcinuojami vyresni nei 35 metų amžiaus žmonės, o kitą savaitę galės pasiskiepyti visi norintys, – tvirtino R.Stasytienė, pridurdama, kad kol kas registracija vyksta vangiai. – Kol kas registracija vangi, tai gydymo įstaigos ir toliau pačios skambina pacientams, kviečia registruotis.

Trečiadienį viliamasi sulaukti 1434 „Pfizer“ vakcinos dozių siuntos, 600 „Moderna“ vakcinos ir 300 „Vaxzevria“. Anot R.Stasytienės, gegužės 31-ąją planuojama gauti 2040 „Pfizer“ vakcinos dozių.

– Vyresni nei 35 metų pacientai gali registruotis vakcinavimui. Jie gali rinktis ir dienas, ir vakciną, ir skiepijimo laiką. Bet vis tiek būna, žmonės neateina. Gal viskas pajudės, kai pradėsime skiepyti visus nuo 18 metų amžiaus, – sakė posėdyje Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Donatas Petrošius, primindamas, kad vakcinuotieji galės gauti ir galimybių pasą.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą