Vakcinavimas: paskiepyta per 500 tauragiškių

Dalintis:

Pradėjus nuo koronaviruso vakcinuoti prioritetines gyventojų grupes, darbo Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro medikams gerokai padaugėjo. Tenka rinkti duomenis apie šioms grupėms priskiriamus pacientus, sudaryti skiepijimų sąrašus ir užtikrinti, kad nė viena vakcinos dozė nenueitų veltui.

Antradienį Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorius Donatas Petrošius informavo, kad PSPC jau paskiepyti 192 žmonės, priklausantys prioritetinėms grupėms. Šiuo metu oficialiame Tauragės PSPC puslapyje publikuojamas kvietimas kreiptis į sveikatos priežiūros įstaigą dėl skiepų nuo COVID-19, jei sergate galutinės stadijos lėtine inkstų liga, onkohematologinėmis ligomis, kai tęsiamas chemoterapinis, imunoterapinis ar taikinių onkohematologinės ligos gydymas, jei sergate imunodeficito ligomis su antikūnų gamybos defektu ar esate patyrę organų ar kamieninių ląstelių transplantacijas.

– Susirinkome informaciją pagal ligų kodavimo sąrašą ir jau beveik visus, kurie priklauso šiuo metu skiepijamai grupei, paskiepijome. Laukiame kitos vakcinos dozės, skiepysime sveikatos priežiūros darbuotojus. Ateinančią savaitę planavome gauti 150 vakcinos dozių, tačiau šiek tiek sutriko tiekimas, neaišku, ar pavyks gauti visas planuotas dozes, – svarstė Tauragės PSPC vadovas Donatas Petrošius.

Antradienį sušauktame rajono Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdyje pranešta, kad paskiepyti 43 Lauksargių globos namų gyventojai ir 28 darbuotojai. Antradienį taip pat buvo skiepijami Adakavo socialinių paslaugų namų Tauragės padalinio gyventojai ir darbuotojai, o trečiadienį – Adakavo socialinių paslaugų namų gyventojai ir darbuotojai. Pasak D.Petrošiaus, skiepijamų asmenų sąrašas sudarytas iš anksto ir su nedideliu rezervu – jei kas nors neatvyks skiepytis, bus paskiepytas kitas žmogus.

– Kol kas visiems tai pirmasis skiepas. Revakcinacija turės įvykti ne anksčiau kaip po 21 dienos ir ne vėliau kaip 28 dienos po pirmojo skiepo. Praėjus 7 dienoms po antrojo skiepo susiformuoja imunitetas, – šios savaitės pradžioje sakė D.Petrošius, patikslindamas, kad kol kas nė vienam paskiepytam asmeniui šalutinis vakcinos poveikis nepasireiškė.

Poliklinikos vadovas pabrėžė, kad kitos vakcinos – „Moderna“ – revakcinacijos laikotarpis kitoks: antras skiepas turi būti atliktas po 28 dienų. Viename „Moderna“ inde yra 10 dozių, o laikoma ji –20 laipsnių temperatūroje. Tačiau Tauragė šios vakcinos dar negavo, nors kaip skelbia Lietuvos statistikos departamentas, vienas tauragiškis šia vakcina jau paskiepytas. Taip galėjo nutikti dėl to, kad žmogus buvo paskiepytas kitame mieste esančioje gydymo įstaigoje.

– Prieš skiepydami žmones, atliekame greituosius testus. Skiepas koronavirusu persirgusiems žmonėms nepriklauso – jie jau turi imunitetą. Būna, neateina kviečiami skiepytis žmonės, tai stengiamės sudaryti ir rezervinį sąrašą, kad neliktų nepanaudotų vakcinos dozių. Be abejo, kad būtų išvengta apgavysčių, tikriname vakcinuojamų žmonių asmens dokumentus, – teigė Tauragės PSPC direktorius.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento atstovė Albina Urbutienė patikino, kad Tauragės rajone sumažėjo koronaviruso židinių. Šiuo metu stebimi du aktyvūs židiniai – Tauragės ligoninėje ir „Tauragės vandenų“ įmonėje. Tauragės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, UAB „Meduolis“, UAB „Spaisvilė“ ir „Netmark“ laikomi stabiliais židiniais – tokį statusą gauna toks židinys, kuriame per paskutines 7 dienas nebuvo fiksuota naujų užsikrėtimo atvejų.

– Nežinau, ar galima sakyti, kad padėtis stabilizuojasi. Kiekviena diena neaiški ir nežinia, koks bus rytojus. Anksti dar apie stabilizavimą kalbėti, – situaciją įvertino A.Urbutienė.

Kaip skelbia Statistikos departamentas, iki šiol nuo COVID-19 pirmąja vakcinos doze paskiepyti 536 tauragiškiai – 121 vyras ir 415 moterų. Tai sudaro 1,42 proc. rajono populiacijos. Antrąja vakcinos doze, vakar dienos duomenimis, jau paskiepyti 92 Tauragės rajono gyventojai.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą