Vakcinavimo savaitgaliais Tauragėje kol kas nevykdys

Dalintis:

Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai antradienį su merais ir vakcinavimą organizuojančių sveikatos priežiūros įstaigų atstovais aptarė galimybes vakcinaciją vykdyti ir savaitgaliais. Skubama kuo greičiau suskiepyti didesnę visuomenės dalį. Visgi Tauragėje to gali neprireikti – savivaldybės gydytoja Rūta Stasytienė tvirtina, kad gaunamą vakcinų kiekį pavyksta suskiepyti ir darbo dienomis.

Lietuvos statistikos departamento trečiadienį paskelbtais duomenimis, Lietuvoje pirmąja vakcinos nuo koronaviruso doze paskiepyta daugiau nei 10 proc. populiacijos, Tauragės rajone 10 proc. riba tądien dar nebuvo pasiekta.

Vakcinuoti savaitgaliais raginama tikintis padidinti vakcinacijos tempus, spartinti visuomenės imunizacijos procesą. Galiausiai tokiu būdu tikimasi greitesnių karantino atlaisvinimų ir grįžimo į normalų gyvenimą.

„Tauragės kurjeriui“ Tauragės rajono savivaldybės gydytoja Rūta Stasytienė sakė, kad mūsų rajone tokios būtinybės nėra – esą vakcinų negaunama tiek daug.

– Jei bus gaunama tiek vakcinų, kad per darbo dienas nespėsime suvakcinuoti, tada dirbsime ir savaitgaliais. Tačiau nežinau, kada tokius kiekius gausime. Šią savaitę Tauragės rajonui numatyta 660 vakcinos dozių, – sakė R.Stasytienė.

Jai antrino ir Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro vadovas Donatas Petrošius, kartu nuogąstaudamas, kad gali neatsirasti norinčiųjų dirbti savaitgaliais.

– Siekis vakcinuoti savaitgaliais labiau aktualus didmiesčiuose, kur vakcinų kiekiai kitokie. Pas mus viskas suplanuota dviem savaitėms į priekį, – patikino D.Petrošius. – Tačiau dar reikia suprasti ir personalą. Darbo sutartyse yra nurodytas darbo laikas darbo dienomis. Jei bus dirbama savaitgaliais ar švenčių dienomis, darbuotojai turės gauti atitinkamą atlygį. Įtemptas periodas tęsiasi jau labai ilgai, o pervargęs žmogus gali pridaryti klaidų.

D.Petrošiaus, kaip ir R.Stasytienės, manymu, Tauragės rajone artimiausiu metu vakcinavimo savaitgaliais neprireiks. Nebent gerokai padidėtų vakcinų siuntos.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą