Vakcinų siuntos didėja, bet savaitgaliais skiepyti neplanuoja

Dalintis:

Pirmadienį Tauragės rajonui paskirta didžiausia iki šiol kada nors gauta „Pfizer“ vakcinos siunta – 1152 dozės. Rekordus muša ir „Vaxzevria“ – jos rajonui skirta 1300 dozių. Visų trijų drauge su „Janssen“ vakcinų siunta Tauragei šią savaitę siekia 2652 dozes. Nepaisant to, norinčiųjų skiepytis netrūksta tik viena vakcina – „Pfizer“.

Rekordiška siunta

Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė, kad pirmadienį Lietuvą pasiekė beveik 100 tūkst. „BioNTech ir Pfizer“ gamintojo vakcinos dozių. Statistikos departamento koronaviruso aktualijų žemėlapyje paskelbta, kad iš šios siuntos Tauragės rajoną turi pasiekti 1152 dozės. Siunta jau gauta, o antradienį vykusiame Tauragės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdyje detalizuota, kad „Pfizer“ ir „Moderna“ vis dar skiepijami vyresni nei 65 metų žmonės bei sergantieji lėtinėmis ligomis. Pereiti į žemiau esančią prioritetinę grupę nepavyksta.

Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centrodirektorius Donatas Petrošius pastarosios didelės vakcinų siuntos nesureikšmina ir rekordine nevadina – esą buvo žadėta 1300 dozių „Pfizer“ siunta, kurios rajonas taip ir nesulaukė.

– Registruojame skiepijimui rankiniu būdu – skambiname kiekvienam pacientui ir siūlome. Viskas priklauso nuo vakcinos. Jei siūlome „Pfizer“, tai viskas vyksta gana sparčiai ir eilę užpildome, nors, žinoma, kai kurie apskritai nenori skiepytis. Žmonėms ši vakcina labiau užsifiksavo, gal ir paskiepytų kaimynų ar artimųjų nuomonė veikia, – mano D.Petrošius.

Padidėjo visos siuntos

Lietuvos statistikos departamento skelbiamais duomenimis, šią savaitę Tauragės rajoną pasiekė ir didžiulė „Vaxzevria“ siunta – parvežta 1300 dozių. Ši vakcina ne tokia populiari ir pageidaujama, todėl nuspręsta prioritetų sąraše leistis žemyn – „Vaxzevria“ siūloma skiepytis vyresniems nei 45 metų amžiaus žmonėms ir gyvybiškai svarbias visuomenei funkcijas atliekantiems darbuotojams. Tačiau net ir šioje prioritetų grupėje registracija vyksta vangiai – Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdyje paviešinta, kad sulaukta tik kiek daugiau nei 200 skambučių. Donatas Petrošius patikslino, jog skiepijimui žmonės registruojami tam tikra tvarka, kad nebūtų supainiotos vakcinos. Jis prognozavo, kad dėl mažos „Vaxzevria“ vakcinos paklausos gali tekti prioritetų sąraše pagal amžių leistis žemiau.

Lietuvos statistikos departamento infografikas

Savivaldybės gydytoja Rūta Stasytienė užsiminė, kad kitose savivaldybėse vakcinuojami vis jaunesni žmonės, todėl tuo pavyzdžiu gali tekti pasekti ir Tauragei. Mero patarėjas Kasparas Bertašius siūlė dar kartą pabandyti plačiau viešinti apie galimybę registruotis vakcinavimui nuo 45 metų.

– Informaciją apie galimybę skiepytis 45+ amžiaus žmonėms aktyviau viešinsime per socialinius tinklus, rajono laikraščius, televiziją ir radiją. Taip pat prie didesnio viešinimo prisideda ir pačios žiniasklaidos priemonės rengdamos straipsnius, reportažus laikraščiuose bei portaluose ir kitose žiniasklaidos priemonėse, – sakė K.Bertašius.

R.Stasytienė, paklausta, ar vakcinavimui būtų kviečiami jaunesni žmonės, nei numatyta prioritetiniame sąraše, jei staiga paskirtu laiku neatvyktų registruotas skiepytis gyventojas, tokios galimybės nenumatė.

– Turime sąrašus ir neatvykus asmeniui skiepytis nurodytu laiku skambinama ir kviečiami asmenys iš tų pačių prioritetinių grupių, kaip neatvykusysis arba aukštesnių. Noriu pažymėti, kad šiuo metu yra galimybė visiems 45+ asmenims registruotis vakcinacijai „Astrazeneca“. Jei vakcinų nepavyks sunaudoti šioje grupėje, leisimės į dar žemesnį prioritetą – 35+, – sakė R.Stasytienė.

Savaitgaliais nedirbs

Kartu su daugiau nei 2500 „Pfizer“ ir „Vaxzevria“ vakcinų Tauragės rajoną pirmadienį pasiekė ir 150 „Johnson and Johnson“ vakcinos dozių. Pastarosios pilnai imunizacijai užtenka vienos dozės, tai reiškia, kad su šios siuntos vakcinomis bus pilnai paskiepyta 150 tauragiškių. Patogu, todėl D.Petrošius ne kartą pakartojo, kad šia vakcina siekiama skiepyti slaugomus ligonius, kurie dėl sveikatos būklės negali atvykti į skiepijimo centrus. Nepaisant to, ir registracija šia vakcina vyksta vangiai.

R.Stasytienės teigimu, vakcinuoti būtų galima ir savaitgaliais, tačiau Tauragėje ketinama tai daryti tik atsižvelgiant į poreikį.

– Situaciją nuolat stebime, esant reikalui, tą ir darysime. Kol kas turimus vakcinų kiekius suvakcinuojame per teisės aktuose numatytą laikotarpį darbo dienomis, – patikino R.Stasytienė.

Tauragės rajono savivaldybė kviečia registruotis visus 45 metų ir vyresnius rajono gyventojus pasiskiepyti nuo COVID-19 „Vaxzevria“ vakcina. Tai padaryti galima telefonais 8 682 72 925 ir 8 614 29 127. Vakcinuoti planuojama gegužės 10 ir 11 dienomis.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą