fbpx

Vyriausybė spręs dėl savivaldybių skirstymo į tris zonas

Dalintis:

Skelbiama, kad jau šiandien Vyriausybė turės apsispręsti, kaip pagal koronaviruso sergamumo rodiklius skirstys savivaldybes į žalią, geltoną ir raudoną zonas.

Skelbiama, kad pagal priskirtą zoną savivaldybėms būtų teikiamos skirtingos rekomendacijos sergamumo situacijos suvaldymui. Žalioji zona – saugiausia, turinti žemiausius sergamumo rodiklius. Į šią zoną patenkančioms savivaldybėms nebūtų taikomos jokios papildomos apsaugos priemonės. Kol kas teigiama, kad į šią zoną patektų savivaldybės, kuriose sergamumo rodiklis yra mažesnis nei 25.

Į geltonąją siekiama priskirti tas savivaldybes, kuriose sergamumas neviršija 50 atvejų, tačiau teigiamų testų – daugiau kaip 4 proc. Pranešama, jog pagal tokį skirstymą į geltonąją zoną jau patektų Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio savivaldybės.

Raudonojoje zonoje būsiančių savivaldybių gyventojai gali tikėtis lokalaus karantino, mat tai – pavojingiausia zona. Įvedus skirstymą zonomis, tektų laikytis specialistų rekomendacijų ir nurodymų, gali būti gerokai apribotas viešasis gyvenimas. Šiai zonai būtų priskiriamos didesnį nei 50 atvejų sergamumą fiksuojančios savivaldybės.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir toliau ragina laikytis saugaus atstumo, dezinfekuoti rankas, vengti didesnių susibūrimo vietų, jei tam nėra būtinybės.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Palikite komentarą