Atidarymo laukiantys muziejininkai dirba nematomus darbus

Dalintis:

Šiuo metu Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ koridoriais vaikšto tik darbuotojai: nėra judrių moksleivių, smalsaujančių turistų. Tačiau Vyriausybė prabilo apie galimybę atverti muziejus nuo kovo 1 dienos.

Laikinai Tauragės krašto muziejui „Santaka“ vadovaujantis Darius Kiniulis jau sunkiai beprisimena datą, kada muziejaus durys buvo užvertos lankytojams. Nors muziejininkai be darbo nesėdi, įstaigos vadovas įsitikinęs, kad užsukti pažiūrėti istorinių eksponatų žmonėms būtų saugu.

– Šiandien gavau Lietuvos muziejų asociacijos laišką, kuriuo informavo, kad bus siekiama nuo kovo 1 dienos atidaryti muziejus. Manau, kad tai realu. Žinoma, išliks reikalavimai, įleisti galėsime tik po vieną šeimą, jokių ekskursijų, žmogui po 20 kv. m ploto skirti. Greičiausiai, leidus dirbti, dar kiekvienas muziejus spręs savo galimybes prieš nutardamas atsidaryti, – svarstė D.Kiniulis, atviraudamas, kad milžiniškų srautų Tauragės krašto muziejuje tikrai nebūna, išskyrus, kai leidžiamos ekskursijos.

D.Kiniulio manymu, sunkiau būtų suvaldyti didžiuosiuose miestuose esančių populiarių muziejų lankytojų srautus. Tačiau mažesniuose miesteliuose muziejų lankytojų srautai tikrai neprilygsta prekybos centrų pirkėjų gausai.

Laikinasis muziejaus direktorius pasakojo, kad pernai Tauragės krašto muziejų ir jo skyrius aplankė 17 tūkst. lankytojų. Tikėtasi sulaukti jų ir daugiau, tačiau karantino ribojimai gerokai sumaišė visus planus. Visgi, anot D.Kiniulio, pavyko nuveikti nemažai svarbių ir lankytojams nematomų darbų.

– Muziejus uždarytas lankytojams, tačiau muziejininkai visą tą laiką dirbo ir tebedirba. Sėkmingai užbaigėme daugybę pradėtų projektų. Nesant lankytojų, eksponatai kur kas sparčiau archyvuojami Lietuvos integralioje muziejų informacinėje sistemoje. Tvarkome tautodailininko Antano Bagdono eksponatus. Mūsų muziejaus gidas labai daug prisidėjo verčiant naują muziejaus internetinį puslapį į anglų kalbą, – nuveiktus darbus vardijo D.Kiniulis.

Pašnekovas pasidžiaugė ir muziejaus išleistomis naujomis knygomis. Viena jų kaip tik penktadienį pasiekė Tauragės krašto muziejų – tai projektas „Dingusi Tauragė“, kuris iš pradžių pasirodė virtualioje platformoje, galiausiai nugulė ant popieriaus. Taip įdomioji istorija taps prieinama dar didesniam žmonių ratui.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą