Į gildiją susibūrę tautodailininkai pristatė jungtinę parodą

Dalintis:

Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre – jungtinė Tauragės krašto tautodailininkų darbų paroda. Joje – 39 autorių darbai, atlikti įvairia technika.

Praėjusią savaitę Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre iškilmingai atidaryta tautodailininkų darbų paroda. Parodos lankytojai gali apžiūrėti tapytus paveikslus, aprangos kolekcijas, medžio drožybos darbus, įstabius smulkmeniškai pagamintus atvirukus. Ekspozicijoje – ir iš vilnos veltos pirštinės, kepurės, batukai, pinti vytelių dirbiniai. Taip pat karpinių ciklas vestuvių tematika, itin kruopščiai pagaminti gintaro kūriniai. Akį traukia ir žinomo krašto juvelyro Zenono Radvilo kūryba, kur tarp papuošalų – Tauragės simbolis ragas.

Tautodailininkų parodoje – galybė įvairiausių darbų. Mortos Mikutytės nuotrauka

Daugelis demonstruojamų dirbinių ir jų autorių biografijos suguldytos į karantino metu išleistą knygą „Tauragės krašto tautodailė ir amatai“. Nors knyga jau buvo pristatyta virtualiai, šio renginio metu ji pristatyta gyvai. Knyga skirta Tautiniams metams paminėti, o tradicijomis ji dvelkia jau nuo pat viršelio, kurį puošia tradiciniai lietuviški raštai.

– Tautinis paveldas yra tikras lietuviškas perlas, už kurį turime būti dėkingi tradiciniams amatininkams, savo darbais pasakojantiems apie lietuvių darbštumą, gebėjimą kurti. Visad su džiaugsmu prisidedame prie tautodailės meno sklaidos didinimo, tautinio paveldo, amatų ir tautodailės puoselėjimo, – kalbėjo Tauragės kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis.

Parodos atidarymo metu Dailiųjų amatų gildijos asociacijos pirmininkei Jolantai Geštautienei ir gildijos nariams skirta daug sveikinimų ir linkėjimų. J.Geštautienė užsiminė, kad paroda ir renginys buvo planuoti kone prieš metus, tačiau dėl karantino planas įgyvendintas tik dabar.

Skambėjo „Saulėkalnio“ ansamblio kanklės. Mortos Mikutytės nuotrauka

Norkaičių bendruomenės kiemelyje skambėjo Norkaičių ansamblio „Saulėkalnis“, vadovaujamo Jolantos Kažukauskienės, narių kanklėmis atliekamos melodijos. Pasirodymą šventės dalyviams skyrė ir bandonininkai.

Sidabriniai papuošalai moterims ir vyrams: apyrankės, grandinėlės, žiedai, auskarai https://www.silvera.lt/auskarai

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą