fbpx

Planuotą ekskursiją sutrukdė karštis

Dalintis:

Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ organizuojamo jau tradicinio festivalio „Kvadratu“ idėja šiemet apėmė įvairias Tauragės erdves. Jose – įvairios fotomenininkų užfiksuotos akimirkos, kurias apžiūrėti gali kiekvienas praeivis. Ketvirtadienį planuota ekskursija turėjo vykti apžiūrint šias mini parodas, tačiau dėl karščio apsiribota Andriaus Repšio paroda ir paskaita pilies kiemelyje.

Tauragės menų festivalis „Kvadratu“ įgauna pagreitį – miesto erdvės, papuoštos fotomenininkų darbais, džiugina praeivius, pamažu tapdamos nedaloma miesto dalimi. Ketvirtadienį tauragiškiai ir miesto svečiai buvo kviečiami prisijungti į gyvą ekskursiją po šias miesto erdves kartu su Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ fotografu Juozu Petkevičiumi ir aerofotografiją įvaldžiusiu Andriumi Repšiu – jo darbai puošia pilies kiemelį. Visgi tvyrant didžiuliam karščiui nuspręsta atsisakyti ekskursijos ir apsiribota A.Repšio pasakojimu po pilies kiemelio ąžuolais apie jo užfiksuotus kadrus karantino metu.

Parodą pristatė muziejaus fotografas Juozas Petkevičius. Mortos Mikutytės nuotrauka

Tauragiškių dėmesiui – A.Repšio fotografijų serija „Projektas 1808. Karantinas“. Jau pavadinimas diktuoja sąsajas su nūdienos aktualijomis ir koronavirusu. Autorius pasakojo, kad vos išgirdęs apie į Lietuvą atkeliavusį virusą greitai apsisprendė įgyvendinti projektą – fiksuoti karantino paveiktų miestų centrines aikštes. Nusprendė tai daryti tam tikru paros metu – 18.08 val. Ir tai ne sutapimas – toks pat yra Karštosios linijos telefono numeris.

Susirinkusiųjų būreliui pristatyta paroda pilies kiemelio ąžuolų šešėlyje. Mortos Mikutytės nuotrauka

– Teko gerai apgalvoti, kuri kiekvieno miesto aikštė yra centrinė, nes ne visose žmonės noriai renkasi. Taip pat supratau, kad galiu visus miestus per vieną dieną apvažiuoti, bet nusprendžiau fotografuoti konkrečiu laiku. Vėliau save keikiau už šiuos prisigalvojimus, nes juk karantino metu neveikė niekas – nei viešbučiai, nei kavinės. Atvažiuoju į Tauragę, per 10 minučių nufotografuoju aikštę ir važiuoju namo, nes o ką čia veiksi? Tada kitą dieną važiuoju vėl kelias valandas į Plungę ir taip kasdien, – kalbėjo pirmojo karantino ištuštintas aikštes įamžinęs fotografas, išgarsėjęs nuotraukų iš oro serija „4 kv. m laisvės“, kurioje užfiksuoti įkalinimo įstaigų kiemeliai ir juose verdantis gyvenimas.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą