fbpx

Skaudviliškiai tarpukariu nuo mados neatsiliko

Dalintis:

Beveik prieš šimtmetį, Antrojo pasaulinio karo, tarpukario ir okupacijos laikotarpiu, siuvėjams darbo netrūko – Skaudvilėje veikė net kelios siuvyklos. Neturėdami pinigų, žmonės už pasiūtus drabužius atsiskaitydavo grūdais, tais laikais mada buvo ne paskutinėje vietoje.

Pasak Skaudvilės krašto muziejaus vadovės Ingos Nagaitienės, tarpukariu Skaudvilėje netrūko gabių siuvėjų, veikė kelios siuvyklos. O didesnių miestų mados, nors šiek tiek vėliau, atkeliaudavo ir į mažesnius miestelius – mados vėjai neaplenkė ir Skaudvilės gyventojų. Siuvėjai įsigydavo mados žurnalų, iš jų pasisemdavo naujų idėjų ir siūlydavo jas klientams.

Štai ką muziejininkei papasakojo siuvėjas Kazimieras Jankauskas: „Siūti išmokau 1928–1930 m. Dar būdamas gizeliu (mokiniu) su savo meistru Stasiu Rimkumi, o vėliau ir vienas ėjau per svietą. Kaimo žmonės buvo įpratę viską siūti, jie neįsivaizdavo apsipirkimo parduotuvėse. Šis supratimas buvo išlikęs iš ankstesnių kartų, be to, audinius ir kailius siuvimui jie pasigamindavo patys. Keturi avinų kailiai, 10 Lt už darbą ir puikiausi kailiniai! Aš turėjau siuvimo mašiną „Singer“. Jos buvo pačios geriausios ir kainavo 700–800 Lt. Vokiečių okupacijos metais ne visada buvo mokama pinigais. Už kostiumo pasiuvimą yra davę centnerį rugių ar avižų. Kriaučiai (siuvėjai) tais laikais ėmė pigiau, nes žmonės gyveno sunkiai“.

Dalintis:

About Author

Regina Genienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Palikite komentarą