fbpx

Vizualizacija nukels į tarpukariu šurmuliavusį Skaudvilės turgų

Dalintis:

Vos tik pasibaigs karantinas, lankytojai Skaudvilės krašto muziejuje išvys naujovę – projekcinis 3D maketas juos nukels į tarpukario laikus, kai vykdavo garsieji Skaudvilės turgūs su miniomis žmonių. Pagrindinis personažas neišgalvotas – jis gyveno miestelyje.

Skaudvilės krašto muziejaus vadovė Inga Nagaitienė pasakojo, kad vizualizaciją muziejus nusprendė parengti norėdamas parodyti Skaudvilės išskirtinumą, perteikti, koks savotiškas gyvenimas vyko garsiuosiuose turguose, kaip vykdavo derybos, kokiais drabužiais vilkėjo ir kokius batus mūvėjo to meto žmonės.

– Projekcijoje meniškai perteikta Skaudvilės aikštė, didžiausias dėmesys skirtas 4 pagrindiniams objektams: Šv. Kryžiaus bažnyčiai, liuteronų bažnyčiai, sinagogai ir mūrinei gaisrinei. Atkurtas XX a. 4-asis dešimtmetis, tarpukaris nuo 1930-ųjų metų, – pasakojo muziejininkė. – Vizualizacijoje  atkurta viena turgaus diena, kurios pagrindinis veikėjas – žydas Heihelis. Jis neišgalvotas, iš tikrųjų toks žmogus gyveno Skaudvilėje, turėjo savo traktierių. Jo veikla ir pokalbiai sukurti, vaizduojama, kaip jis eina per turgų, perka ir derasi. Per pokalbius atskleidžiamos to meto aktualijos ir žmonių gyvenimo būdas.

Pasak I.Nagaitienės, tai bus puiki mokomoji priemonė, padedanti pamatyti ir suprasti, koks buvo Skaudvilės miesto radialinis planas (aikštė ir iš jos nusidriekusios 4 gatvės), paanalizuoti, kokie pastatai išlikę iki šių dienų, o kas pasikeitė, maketas išplės akiratį, praturtins žiniomis.

Muziejininkė patikino, kad bus labai įdomu ir vaikams, ir suaugusiesiems, o projekto rengimas užtruko metus. Šiuo metu atliekami paskutiniai garso ir apšvietimo derinimo darbai, ruošiamasi sutikti lankytojus.

Dalintis:

About Author

Regina Genienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą