„Eurovizijos“ atrankoje Emilija dainuos apie lūžį gyvenime

Dalintis:

Nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje dalyvauja ir tauragiškė dainininkė Emilija Katauskaitė. Jau šiandien, 21 val., LRT televizija transliuos jos ir kitų atrankos dalyvių, siekiančių patekti į konkurso pusfinalį, pasirodymus. Emilijai labai svarbus ne tik komisijos vertinimas – lemtingas gali tapti kiekvienas žiūrovo balsas. Jos daina – šių dienų aktualijų ir išėjimo iš sunkumų į šviesą atspindys.

Emilija Katauskaitė. Asmeninio albumo nuotrauka

Unikalus Emilijos Katauskaitės balsas buvo pastebėtas gana anksti, jos muzikinį talentą lavino muzikos pedagogai, visai neseniai mergina baigė dainavimo studijas Anglijoje. Nuo paauglystės Emilija dainuoja įvairiuose projektuose, dalyvauja gyvojo garso koncertuose, pasirodo garsiausiuose šalies klubuose, integruoja kūrinius su muzikos grupėmis. Pastaruoju metu intensyviai ruošėsi „Eurovizijos“ konkursui, jam sukūrė dainą apie lūžį gyvenime „Illuminate“.

– Apsisprendimą dalyvauti šiame konkurse ilgai brandinau. Daina „Illuminate“ žymi svarbų lūžį mano gyvenime, kuris atvedė iki „Eurovizijos“ atrankos. Ji apie pandemijos laikotarpį, kuris man buvo labai sudėtingas, tačiau jau matyti šviesa tunelio gale – iš to sunkumo gimė stiprybė, savęs priėmimas ir drąsa kurti kitaip, – atviravo atlikėja, dainų kūrėja. – Sunkūs laikotarpiai – dovana, nes tik per tokias pamokas save labiau pažįsti, gali pakeisti ar sugriauti senas nusistovėjusias baimes.

Emilija ir jos grupė „Eurovizijoje“. Asmeninio albumo nuotrauka

Pasak Emilijos, dainos „Illuminate“ prasmė – išėjimas iš tamsos, iš mirties, išsivadavimas iš depresijos gniaužtų po sunkaus etapo. Tokį sudėtingą laikotarpį jai teko išgyventi 2020-ųjų pradžioje, kai vos tik grįžusi iš dainavimo studijų Londone sunkiai susirgo koronavirusu. Ji teigia, kad iki šios ligos matė ir rodė tik šviesiąją savo gyvenimo pusę, tačiau pandemija atskleidė, kaip tamsu, liūdna ir vieniša kartais gali būti.

– COVID-19 sunkiai sirgau, kamavo nerimas, kad niekada nebedainuosiu taip, kaip anksčiau. Grįžo panikos atakos, kurių buvau nepatyrusi jau 10 metų. Tai privertė dar labiau gilintis į save, ieškoti prasmės ir išsigryninti, kas esu, – pasakojo Emilija. – Įsitikinau, kad muzika man – visas gyvenimas ir didžiausias vaistas nuo depresijos.

Emilija Katauskaitė. Asmeninio albumo nuotrauka

Prieš metus E.Katauskaitė buvo išvykusi į Dubajų, iš kur parsivežė kiek kitokią nei įprasta jos kūrybai dainą „Illuminate“.

– Labai tikiuosi, kad daina patiks žiūrovams ir šeštadienį sulauksiu palaikymo pirmajame atrankos etape, – viliasi Emilija, pridurdama, kad didžiąją jos komandos dalį sudaro tauragiškiai.

Atlikėja džiaugiasi dirbdama kartu su šokėju Vykintu Širmu, vizažo meistre Laura Zemecke ir kostiumų dizainerėmis „MK Drama Queen“.

Ar žiūrite „Euroviziją“ ir ar Lietuvai kada nors nusišypsos sėkmė jį laimėti?

Daiva. Reginos Genienės nuotrauka

Tauragiškė Daiva abejoja, ar Lietuva kada nors laimės „Eurovizijos“ dainų konkursą:
– Nežiūriu atrankos, o kai varžosi Europos valstybių atlikėjai, kartais pažiūriu, nors šis konkursas ir nelabai mane domina. Lietuva, manau, laimėti „Euroviziją“ yra per maža šalis, mažai balsų gauna. Lietuvos dainos geros, man visos patinka, galėtų laimėti, bet mes per maži. Būtinai šeštadienį pažiūrėsiu ir pabalsuosiu už Emiliją. O laimėti – ne, ne, dar toli gražu. Gal į penketuką, trejetuką Lietuva kada ir pateks, bet į pirmą vietą tai ne. Čia viskas vyksta pagal balus, pagal balsavimą. Dar yra ir pašalinių dalykų, kurie mums nežinomi.

Viktorija. Reginos Genienės nuotrauka

Tauragėje gyvenanti Viktorija nepraranda vilties ir tiki Lietuvos pergale:
– Dar nežiūrėjau atrankos į „Euroviziją“, o šiaip tai įdomu. Mačiau, kad Emilija dalyvaus, šeštadienį būtinai balsuosiu už ją. Tikiu, kad kada nors ateis diena, kai Lietuva laimės „Euroviziją“, juk kažkada turi pasisekti. O kad iki šiol nepavyksta laimėti, tai manau, kad daug kas priklauso nuo rėmėjų, nuo pasiruošimo. Be to, manau, čia labiau susiję su politika.

 

Dalia ir Stasys. Reginos Genienės nuotrauka

 

Tauragiškiai Dalia Tamašauskienė ir Stasys Blavackas balsuos už kraštietę Emiliją ir kitus paagituos:
– Žiūrime šį konkursą. Pernai tikėjomės, kad „Euroviziją“ laimės Lietuva, buvo graži daina, ir drabužiai gražūs, labai gražiai šoko. O šiemet kas laimės „Euroviziją“, nežinia, būtų gerai, kad lietuviams pasisektų, kad bent į dešimtuką pakliūtų. Tikiu, kad kada nors Lietuva laimės. Kitos šalys laimi, nes geriau būna pasiruošusios, specialiųjų efektų daugiau parodo, gali daugiau išleisti pinigų, o mes neturime tiek rėmėjų. Lietuviai tikrai ne mažiau talentingi už kitų šalių atlikėjus.

Šį straipsnį galite skaityti 4-ame laikraščio „Tauragės kurjeris“ numeryje. Laikraštį galite prenumeruoti ir .pdf formatu čia.

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą